کلک های آشپزی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلک های آشپزی

برای درست کردن سس مایونز ، قبل از شروع کار تخم مرغ ها را نیم ساعت زودتر از یخچال بیرون بیاورید، تا کمی گرم شود.

 

برای پختن سیب زمینی آب پز ، یک یا دو قاشق غذا خوری نمک به آن اضافه کنید تا سیب زمینی ها ترک برندارند..... 

 

برای تشخیص تخم مرغ تازه ، آن را در یک کاسه آب سرد قرار دهید. تخم مرغ تازه به ته ظرف می رود ، اما اگر به سطح آب بیاید، بهتر است از آن استفاده نکنید.

 

اگر مقداری از نان سفید اضافه آمده و مصرف نمی شود ، آنها را در فر یا تستر برشته کنید و به سوپ بیفزایید. در انتها سوپ را در مخلوط کن بریزید و بعد میل نمایید.

 

برنج خرد شده را در سوپ ، آش و دلمه استفاده کنید . بیشتر لعاب می دهد و غذا یا دسر شما را خوشمزه تر می کند.

 

اگر چند برگ کاهو اضافه آمده و به اندازه ای نیست که بتوان با آن سالاد درست کرد، آن را خرد کنید و به کوکو سبزی بیفزایید و یا برای ته دیگ مانند نان در کف قابلمه قرار دهید، بسیار خوشمزه خواهد شد.

 

آب کردن شکلات تخته ای ( برای استفاده در انواع کیک و شیرینی ) : 

 

راه اول : تکه های شکلات را در کاسه ای قرار دهید و نصف استکان قهوه داغ روی آن بریزید. سریع آب می شود و هم شیرینی شما خوش طعم می شود.

 

راه دوم : استفاده از روش غیر مستقیم . شکلات را دریک ظرف گود بریزید و این ظرف را در ظرف بزرگتر ،که درآن آب گرم  قرار دارد ،بگذارید وظرف بزرگ را روی شعله  کم قرار دهید و شکلات را مرتب هم بزنید تا آب شود.

 

برای تهیه انواع کیک ، به جای شیر می توانید ازآب میوه استفاده کنید، طعم کیک شما تغییر خواهد کرد.

 

 خاکه قند را با آسیاب کردن می زمانی که در حال درست کردن آبگوشت ،آن را میسوزانید، کافی است قابلمه را عوض کنید و به آشپزی ادامه دهید. می توانید مقدار خیلی کمی به آن شکر اضافه کنید چون شکر موجب از بین بردن مزه سوختگی می شود.

 

اگر سوپ یا خورشتتان شور شد ، چند تکه سیب زمینی پوست کنده داخل آن بیندازید. سیب زمینی نمک اضافی را جذب می کند. از سیب نیز می توانید استفاده کنید وبعد از ۱۰ دقیقه تکه های سیب را خارج کنید.

 

در هنگام پختن تخم مرغ، کمی نمک به آن اضافه کنید تا پوسته آن نشکند.

 

وقتی برنجتان سوخت، نان لواش را روی برنج پهن کرده و بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه آن را بردارید، نان بو و طعم سوختگی را از بین می برد. هنگام کشیدن برنج، قسمت سوخته پایین قابلمه را نخراشید.

 

برای پی بردن به تازگی تخم مرغ ها، آنها را در ظرفی پر از آب قرار دهید. تخم مرغهایی که در ته ظرف قرار می گیرند تازه هستند، تخم مرغهایی که انتهای آن به سمت بالا ست، زیاد تازه نیستند و باید آنها را زود مصرف کرد و آنهایی که روی آب می مانند کهنه هستند.

 

قبل از درست کردن ذرت بو داده روی اجاق گاز، ذرتها را به مدت ۱۰ دقیقه در آب بخیسانید. سپس آنها را از صافی رد کنید و روی اجاق قرار دهید. رطوبت اضافه شده به دانه های ذرت باعث سریعتر آماده شدن آنها می شود و ذرتها پف دارتر می شوند.

 

موزها را در یک دسته یا در کنار میوه های دیگر قرار ندهید. موزها را از هم جدا کنید و هر کدام را در نقطه ای مختلف قرار دهید. موزها گازهایی آزاد می کنند که باعث می شود میوه ها وموزهای دیگر سریعتر برسند. جدا کردن آنها باعث تازه نگه داشتن آنها به مدت طولانی تری می شود.

 

برای اینکه سیب زمینی های داخل گونی جوانه نزنند، یک عدد سیب درون گونی آنها قرار دهید.

 

وقتی گوشت را از فریزر خارج کردید، مقداری سرکه روی آن بریزید. این کار باعث ترد شدن گوشت  و موجب پایین آمدن دما و زودتر آب شدن یخ گوشت می شود.

 

کندن لایه رویی پیاز باعث  کم شدن ریزش اشک می شود.

 

برای جلوگیری از سفت شدن شکر قهوه ای کافی است داخل کیسه آن تکه های سیب یا تکه ای نان قرار دهید.

 

اگر به طور اتفاقی خود را در آشپزخانه سوزاندید، مقداری خردل روی ناحیه سوخته شده بپاشید. بعد از مدتی درد از بین می رود. خردل مانع تاول زدن نیز می شود.

 

 وان یک دست کنید و به جای شکر به کار ببرید.