تاثیرات روغن بادام تلخ بر روی زیبایی پوست، مو و ناخن

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

فواید روغن بادام تلخ روغن بادام تلخ بر روی زیبایی پوست، مو و ناخن، بر کسی پوشیده نیست. این روغن به دلیل خواص درمانی که به صورت استفاده ی موضعی دارد، در بین مردم شهرت گرفته است.
روغن بادام تلخ برای پوست
روغن بادام تلخ به دلیل وجود ویتامین E، A و B یک مرطوب کننده و نرم کننده بسیار مناسب است. همچنین در ترکیب این روغن، هیدروژن سیانید و بنزآلدهید، وجود دارد که باعث خاصیت ضد باکتری، ضد قارچ و ضد ویروسی آن می شود. از این رو از روغن بادام تلخ می توان به عنوان یک ماسک خانگی برای درمان انواع عارضه های پوستی استفاده کرد.
وجود ویتامین E در این روغن، موجب می شود تا در صورت استفاده ی روزانه و مداوم از آن، سیاهی دور چشم بر طرف شود. می توانید مقداری از این روغن را به هنگام خواب دور چشم بمالید و صبح روز بعد آن را بشویید. همچنین وجود اسید های چرب در آن باعث جلوگیری و درمان چروک های پوست می شود، از این رو می توان از آن به عنوان یک تونر ضد پیری و جوان کننده پوست استفاده کرد.
این روغن با برداشتن سلول‌های مرده، یک پاک کننده مناسب آرایشی، محسوب می شود. ترکیب روغن بادام و شکر نیز یک لایه بردار مناسب برای از بین بردن سلول های مرده ی پوست و جوش های سر سیاه است.
از آنجا که این روغن به راحتی توسط پوست جذب می شود، خاصیت آب رسانی دارد. به همین خاطر درمان خشکی لب، درمان اگزما و پسوریازیس درمان آفتاب سوختگی و ... از دیگر مزایای استفاده از روغن بادام تلخ برای پوست به شمار می رود.

روغن بادام تلخ برای مو

روغن با دام تلخ با تقویت فولیکول‌های مو، درخشش خاصی به‌ موهای‌ شما می‌دهد. استفاده از این روغن باعث جلوگیری از ریزش مو می شود. کافی است چند قطره از آن را بر روی پوست سر ماساژ دهید و تاثیر شگفت انگیز وجود منیزم در آن را بر روی درمان ریزش مو، ببینید. از طرفی روش طبیعی برای افزایش رشد مو، سیبیل، تقویت مژه و ابرو است. همچنین با برداشتن سلول‌های مرده، از شوره سر نیز جلوگیری و آن را درمان می کند.
اسیدهای چرب موجود در روغن بادام تلخ، بافت‌ پوست سر را نرم و مرطوب‌کرده و گردش خون را افزایش‌می‌دهد، از این باعث کاهش التهاب پوست سر می شود.

روغن بادام تلخ و ناخن

با توجه به اینکه این روغن سرشار از ویتامین E، B و روی است، برای رشد و تقویت استحام ناخن بسیار مناسب است. روغن بادام تلخ را گرم کرده هر شب بر روی ناخن ها ماساژ دهید تا ناخن های شکننده ی شما تقویت شود. این کار را یک ماه ادامه دهید تا نتیجه ی مطلوب حاصل شود.

برای خرید روغن بادام تلخ شرکت پاکنهادان کلیک کنید.