استفاده از پودر موبر برای موهای زائد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

تنها چند دقیقه جستجو در گوگل کافی است که روش های متفاوتی را که برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد، ببینیم. در حالی که لیزر، اپلاسیون، ژیلت و ... روش های مدرن و محبوب برای از بین بردن موهای زائد هستند، اما گذشتگان ما روش متفاوتی برای از بین بردن موهای زائد خود داشتند که بکارگیری آن نه تنها خالی از لطف نیست، بلکه مزایای فراوانی به همراه دارد.
گذشتگان ما برای از بین بردن موهای زائد، از پودر موبر، نوره، پود دپی یا به اصطلاح قدیمی پودر واجبی استفاده می کردند. آن ها معتقد بودند که استفاده از پودر موبر یا واجبی، علاوه بر از بین بردن موهای زائد، باعث ضد عفونی نیز می شود. همچنین گفته می شود که پودر موبر در صورت استفاده ی مداوم، باعث کم شدن موهای زائد و لایه برداری و سفید شدن پوست نیز می شود.
پودر موبر شامل آرسنیک، گوگرد و فسفر است و همانطور که اشاره شد استفاده از آن مزایای زیادی به همراه دارد. از جمله مزایایی که در طب سنتی در مورد آن گفته شده است می توان به خاصیت تقویت بدن، تقویت نیروی جنسی، تاثیر گذاری در بیماری های پوستی، جلوگیری از سرطان پوست ، جلوگیری از سرطان سینه در زمان استفاده از آن برای موهای زیر بغل و سرطان خون در صورت بوئیدن آن، اشاره کرد.
این روزها شاید به دلیل عدم اطمینان به روش های سنتی، کمبود وقت و یا شاید حتی بعضا به دلیل بوی تندی که این پودر به همراه دارد، استفاده از آن کم شده است. ولی نمی توان از مزایای خوب آن برای پوست وسلامتی، گذشت.
زمان استفاده از پودر موبر برای از بین بردن موهای زائد بدن به خاطر داشته باشید که باید پوست شما کاملا خشک باشد، در غیر این صورت پودر خاصیت از بین بردن موها را از دست خواهد داد. نکته ی دیگر اینکه از آب نسبتا جوش برای خمیری کردن آن استفاده کنید. خمیری که درست می کنید نباید خیلی شل باشد، چیزی به شکل کرم که بتوانید آن را بر روی موهای زائد بکشید. سپس 10 تا 15 دقیقه منتظر بمانید تا بافت موها نرم شود. سپس می تواند با یک کاردک خمیر را از روی پوست پاک کنید. پوست خود را بشویید وخشک نمایید، سپس با یک مرطوب کننده مناسب آن را مرطوب کنید. این نکته را فراموش نکنید که خمیر پودر موبر نباید مدت زیادی روی پوست باقی بماند، چرا که می تواند باعث حساسیت های پوستی شده وپوست آسیب برساند.
شرکت پاک نهادان با ارائه ی پودر موبر ممتاز به این نیاز مشتریان توجه داشته است. پورد موبر ممتاز از بهترین مواد اولیه با آنالیز ترکیبی عالی با قدرت موبری بالا بدون آسیب رسانی به پوست ارائه می شود و در دو وزن یک قلو و دو قلو برای مشتریان عزیز، مهیا شده است.

لیست محصولات موبر شرکت پاکنهادان