انواع ماسک های وازلین و کاربرد های آن برای زیبایی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

وازلین نوعی روغن معدنی است که کاربردهای زیادی از جمله برای تقویت و زیبایی مو، ابرو، مژه و پوست دارد. موهای آسیب دیده، مژه های کم پشت، تنکی ابرو، تیرگی و خشکی پوست با وازلین قابل درمان است.

کاربرد ماسک وازلین برای موها

اگر موهای شما در اثر رنگ کردن، دکلره کردن، اتو کشیدن و ... آسیب دیده و خشک است و یا موخوره دارید، وازلین می تواند موهای آسیب دیده ی شما را ترمیم کند. وازلین بهترین مرطوب کننده موهای خشک و آسیب دیده است که به آبرسانی موها کمک می کرده و از شکنندگی آن ها جلوگیری می کند.
برای داشتن موهای لطیف و درخشان ماسکی با ترکیب 1 قاشق وازلین و یک عدد سفیده ی تخم مرغ به مدت بیست دقیقه بر روی موها، بسیار کارساز است.
برای درمان موخوره، می توانید وازلین را با آب مخلوط کرده و نوک موها را به آن آغشته کنید. بگذارید یک شب تا صبح بر روی مو باقی بماند و صبح آن را بشویید.
برای رشد موها، مقداری وازلین را به کف سر مالیده و به خوبی ماساژ دهید. با افزایش جریان خون در قسمت های ریشه ی مو، می توانید به رشد خوب مو، برسید.
به خاطر داشته باشید که بهترین زمان استفاده از وازلین برای موها، شب ها قبل از خواب است.

کاربرد وازلین برای مژه ها

یک براش مژه یا براش ریملی که تمام شده است را بردارید، به خوبی آن را تمیز کنید و به وازلین آغشته کنید. هر شب قبل از خواب به حالت ریمل زدن به مژه ها وازلین بزنید. در مدت زمان کوتاهی تقویت و رشد مژه ها را خواهید دید.

کاربرد وازلین برای ابروها

برای درمان ابروهای کم پشت، در طول چند هفته استفاده از وازلین و ماساژ آن بر روی ابرو، می توانید نتیجه ی مطلوبی بگیرید. بهتر است انگشتان آغشته به وازلین خود را با حرکات دوار روی ابرو ماساژ دهید.

کاربرد وازلین برای تقویت ناخن

استفاده از وازلین و لیمو برای ناخن ها نه تنها باعث رشد و مقاومت آن ها می شود، بلکه باعث تغییر رنگ آنها و صورتی شدنشان خواهد شد.

کاربرد وازلین برای خشکی پوست

استفاده از وازلین و گلاب به عنوان یک آبرسان، از خشکی پوست جلوگیری می کند. همچنین برای درمان چروک های کم عمق در نواحی دور چشم و بر برخی از بخش های صورت، بسیار کمک کننده خواهد بود.
از وازلین می توان برای تسکین آفتاب سوختگی نیز استفاده کرد.