استفاده از وازلین برای زیبایی پوست

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

ژل وازلین کاربردهای متفاوتی از جمله برای زیبایی دارد. در این مقاله برخی از کاربردهای این ژل را برای زیبایی و سلامت پوست بررسی می کنیم:

استفاده از وازلین برای خراش و سوختگی جزئی پوست
سوختگی های جزئی و خراش و بریدگی های سطحی نیز گاهی بسیار دردناک هستند. یک لایه ژل وازلین، با متعادل کردن رطوبت در پوست به بهبود این نوع آسیب ها کمک می کند.

رفع خشکی پوست

یکی از کاربردهای خوب وازلین، استفاده از آن برای درمان پوست های بسیار خشک است. این ژل با رطوبت طبیعی و روغنی که پوست شما به آن نیاز دارد در سالم شدن خشکی موثر خواهد بود. همچنین در شرایط آب و هوایی سخت، مانند باد های شدید، تابش شدید خورشید و حتی سرما، استفاده از یک لایه وازلین بسیار کمک کننده خواهد بود. البته به خاطر داشته باشید که در مقابل آفتاب باید از کرم های ضد آفتاب SPF 30 استفاده کنید تا از پوست در برابر علائم آسیب آفتاب محافظت شود.

استفاده از وازلین برای جوان سازی پوست

ژل وازلین با بهبود روند بازسازی پوست، به جوان سازی و کاهش خطوط چروک ریز پوست کمک می کند. از این ژل حتی می توان برای دور چشم ها برای از بین بردن خطوط ظریف و خشکی آن استفاده کرد. وازلین باعث هیدراته شدن پوست می شود. استفاده از مرطوب کننده ها در طول روز، با کمک وازلین نتیجه ی بهتری حاصل می کند.

استفاده از وازلین برای ابروها

مقداری وازلین را بر روی یک براش بزنید و با آن ابروها را براش کنید تا حالت بهتری داشته باشند. همچنین می توانید قبل از خواب آن را به مژه ها بزنید تا زودتر بلند شده و ضخیم تر شوند.

استفاده از وازلین برای درخشندگی لب ها

وازلین را می توان به عنوان اسکراب استفاده کرد. کمی وازلین بر روی مسواک بزنید و آن را بر روی لب ها بکشید. وازلین علاوه بر اینکه از پوست پوسته شدن لب جلوگیری می کند، باعث درخشان شدن لب ها نیز خواهد شد. برای این کار می توانید کمی دارچین به آن اضافه کنید.

استفاده از وازلین برای موها

استفاده از وازلین برای درمان موهای آسیب دیده و موخوره، بسیار کمک کننده است. برای حالت دادن و یا قبل از سشوآر و اتو مو نیز می توانید از وازلین کمک بگیرید تا آسیب کمتری به مو برسد.

استفاده از وازلین برای ناخن ها

پوست اطراف ناخن را قبل از خواب با وازلین چرب کنید تا نرم شود. برای براق کردن ناخن ها نیز می توانید به طور مرتب بر روی ناخن ها وازلین بمالید. پس از مدتی ناخن های شما درخشان می شوند.

استفاده از وازلین برای پوست کودک

پوست کودکان حساس است. ژل وازلین برای بخش های عرق سوز شده بسیار مناسب است. ابتدا پوست کودک را بشویید و خشک کنید. پس از آن یک لایه وازلین بر روی آن بمالید.