روش خانگی برای تیز نگهداشتن ژیلت ها

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

ژیلت ها یکی از محصولات پر کاربردی هستند که به طور مداوم از آن ها استفاده می شود. مشکل این جاست که اغلب ژیلت ها پس از چند بار استفاده کند می شوند. زمانی که تیغ ژیلت کند شود نه تنها کارایی گذشته را ندارد بلکه باعث آسیب رساندن به پوست نیز خواهد شد. با چند مراقبت ساده می توانید این کند شدن را به تعویق بیندازید. همچنین بهداشت پوستی خود را تضمین کنید.
برخی از ژیلت ها تیغ های دو لبه دارند که این موضوع به خودی خود در کیفیت استفاده و طول عمر آن ها تاثیر گذار است. همچنین قسمت صابونی در آن ها در نظر گرفته شده است که باعث می شود به راحتی روی پوست بلغزد و از آسیب های پوستی، جلوگیری کند.

به خاطر داشته باشید که هنگام استفاده از ژیلت پوست و ژیلت را مرطوب کنید تا اصطکاک ایجاد نکند. همچنین پس از استفاده از ژیلت حتما آن را با یک براش تمیز کرده و سپس خشک کنید. چند ترفند ساده ی خانگی نیز وجود دارد که می توان تیغ ژیلت را به واسطه ی آن تیز کرد. به طور مثال می توانید ژیلت را یک شبانه روز در فریزر بگذارید و یا اینکه آن را بر روی پارچه ی جین بکشید. شاید تعجب کنید ولی این دو ترفند خانگی و تجربی، باعث تیز شدن تیغ ژیلت شما خواهد شد. ژیلت را درون یک کیسه فریزر قرار داده و یک شبانه روز در جایخی یخچال و یا فریزر بگذارید. متوجه خواهید شد که لبه ی تیغ آن تیز می شود. همچنین می توانید آن را در دو جهت بر روی پارچه ی جین، بکشید.
تیغ ژیلت دولبه آسوریک از بهترین آلیاژ ممکن ساخته شده است و دارای نوار باریک صابون جهت روان کردن حرکت تیغ بر روی پوست است. این ژیلت با استفاده از بروزترین دستگاه های آلمانی ساخته شده و طراحی مطلوبی دارد. زاویه تیغ ژیلت دولبه آسوریک به گونه ای طراحی و چیدمان شده تا با خیالی آسوده، بدون آسیب دیدگی و بریدگی، پوست خود را اصلاح کنید.
در ساختار برخی از ژیلت ها از بی کیفیت ترین مواد استفاده می شود که می توانند باعث ایجاد حساسیت های پوستی و آلرژی شوند. به جای استفاده از فلز مرغوب استیل از فلزات دیگری استفاده می شود که دچار زنگ زدگی شده و میکروب ها را به خود جذب می کنند. توصیه می کنیم که از ژیلت های با کیفیت و استاندارد استفاده نمایید.