سفیداب بهترین لایه بردار طبیعی پوست

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در گذشته خانم ها برای حفظ زیبایی و لطفات پوست، انتخابی جز کمک گرفتن از مواد طبیعی نداشتند. هیچ کدام از ماسک ها، کرم ها و مواد آرایشی و بهداشتی که این روزها در بازار مشاهده می شود، در دسترس نبود. در این میان، یک لایه بردار سفید رنگ و کروی شکل به نام " سفیداب " یا "روشور" از نخاع حیوانی و نوعی گل، پیدید آمد که برای لطافت و شفافیت پوست از آن استفاده می شود. حتما واژه ی سرخاب-سفید آب را شنیده اید. در آن زمان، خانم ها علاوه بر استفاده از سفیداب در حمام، برای آراستن صورت نیز از آن کمک می گرفتند.
متاسفانه این روزها استفاده از روشور یا سفیداب در میان مردم، به شدت کم شده است، اما نمی توان مزایای قابل توجه آن را در سلامت و شادابی پوست نادیده گرفت. جالب است بدانید که به محض استفاده از این ماده، شاهد تاثیرات آن بر زیبایی پوست خواهید بود.
سفیداب یکی از بهترین لایه بردارهای طبیعی پوست صورت و بدن است. پوست میلیون ها سلول زنده دارد که با فعالیت بدن این سلول های سطحی می میرند و به شکل لایه ای از سلول های مرده روی سطح آن باقی می مانند. سلول های مرده، ظاهر پوست را کدر می کنند. برای سلامت پوست بهتر است سلول های مرده ی سطح آن برداشته شوند تا اکسیژن لازم به پوست برسد یا به اصطلاح پوست نفس بکشد. محصولات لایه بردار با پاک سازی پوست از این سلوهای مرده باعث شفافیت و جوانی پوست می شوند. در این صورت سلول های تازه و زنده جایگزین سلوهای مرده خواهند شد. در این میان، سفیداب به صورت چشمگیری باعث بهبود سلول‌های پوستی می شود.
بهترین راه استفاده از سفیداب بر روی پوست بدن این است که ابتدا یک لیف نرم را به مقداری سفیداب آغشته کرده، سپس به آرامی آن را بر روی پوست بکشیم. با این روش استفاده سفیداب بر روی پوست بهتر عمل خواهد کرد.
از دیگر مزایای سفیداب می توان به خاصیت رفع جوش و لک آن اشاره کرد. در واقع این ماده باعث ضدعفونی شدن پوست هم می‌شود. می توان ماسک های طبیعی با سفیداب ساخت و از شر جوش ها و لک های روی سطح پوست صورت و بدن رها شد. مخلوط خمیری شکلی از سفیداب و گلاب یا عرق گل سرخ یا مخلوط سفیداب و آب لیمو یا روغن زیتون، از ماسک های طبیعی خانگی است که منجر به روشن شدن سطح پوست و جوان سازی آن می شود. یکی از این ماسک ها را در خانه تهیه کرده(پیشنهاد ما ترکیب گلاب طبیعی و سفید آب است که بهتر است آن را از شب قبل آماده کرده و صبح استفاده کنید)، پس از شستش صورت یا پس از استحمام، ماسک را 20 دقیقه روی پوست قرار دهید و سپس آن را با آب ولرم بشویید.