روش های استفاده از ژیلت (ژیلت آسوریک)

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

حتما برای شما هم پیش آمده است که پس از استفاده از ژیلت دچار سوزش و یا قرمزی پوست شوید. ما به شما پیشنهاد میکنیم که از ژیلت های آسوریک استفاده کنید . بااین حال این تجربه ی ناخوشایند روی پوست صورت و بدن شما بسیار آزاردهنده است. روش هایی وجود دارد که قبل از استفاده از ژیلت، حین استفاده و پس از آن برای جلوگیری از سوزش و قرمزی می توانید آن ها را به کار بندید.
در این مقاله قصد داریم چند ترفند ساده را بیان کنیم تا از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری کنید:

1. انتخاب ژیلت مناسب (ما به شما ژیلت های آسوریک را پیشنهاد میکنیم)

یکی از علت های معمول ایجاد عارضه ی پوستی، استفاده از ژیلت نامناسب است. ژیلت هایی که تیغ های ضیعف و طراحی نادرستی دارند، اغلب باعث صدمه زدن به پوست می شوند. در واقع تیغه های کند شما را وادار می کند که با فشار بیشتری از آن استفاده کنید در نتیجه قرمزی و سوزش پوست ایجاد خواهد شد.

2. پاکسازی پوست قبل از اصلاح با استفاده از نمک

قبل از اصلاح بهتر است تمام سلول های مرده ی روی پوست برداشته شود. به این منظور می توانید مقداری نمک را با کمی آب روی کف دست ریخته و به صورت دورانی روی پوست ماساژ دهید. اگر نمک برای شما حساسیت زاست از دیگر لایه بردارها استفاده کنید.

3. استفاده از کرم اصلاح یا روغن نارگیل

برای استفاده از ژیلت باید روی پوست روان باشد. برخی عادت دارند که از صابون برای این منظور استفاده کنند. ولی به خاطر داشته باشید که استفاده از شوینده ی صابونی می تواند پوست را خشک کرده و بیشتر آن را دچار تحریک کند. به این خاطر می توانید از کرم های اصلاح موجود در بازار استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما این است که استفاده از روغن نارگیل را نیز امتحان کنید. روغن نارگیل باعث ایجاد لطفات در پوست شما خواهد شد و عمل اصلاح را نیز تسهیل می کند. در این حالت، ژیلت به نرمی روی پوست سر می خورد، به علاوه پوست به هنگام اصلاح مرطوب خواهند ماند.

4. پس از اصلاح از پوست خود مراقبت کنید

بعد از اصلاح پوست را به خوبی خشک کرده و مرطوب کننده مناسب و بدون اسانس استافده کنید. برای مرطوب کردن پوست می توانید روغن های طبیعی مانند روغن بادام، نارگیل و ... را امتحان کنید. اثر بخشی آن ها بسیار قابل توجه است.

5. ژیلت را پس از اصلاح خوب تمیز کنید

پس از اصلاح، اگر از ژیلت های یکبار مصرف استفاده نمی کنید، به خاطر داشته باشید که حتما باید آن را تمیز کرده و سپس به خوبی خشک کنید. تمیز نکردن ژیلت می تواند منجر به رشد انواع قارچ ها و باکتری ها شود که به دلیل وجود سلول های پوستی مرده ایجاد می شوند.
البته بهتر است که سر ژیلت را به صورت منظم عوض کنید. مویی که روی تیغ می ماند باعث می شود که کرم اصلاح به جای ورود به پوست بین آن گیر کند. مراقب باشید که همیشه تیغ‌ ژیلت تیز باشد. پیش از این هم به این مورد اشاره شد که تیغ های کند ژیلت باعث می شود که با شدت بیشتری آن را بر روی پوست فشار دهید که این کار به خودی خود منجر به ایجاد قرمزی پوست می شود.

با استفاده از ترفندهای ساده گفته شده می توانید از آسیب های استفاده از ژیلت جلوگیری کنید. اما شاید برخی از شما پوست های حساس تری داشته باشید که با وجود رعایت این موارد باز هم دچار التهاب و قرمزی شوید. در این صورت نیز می توان درمان های مناسب خانگی به کار برد که در مقالات بعد به آن می پردازیم.