روشني و شفافيت پوست صورت با درمان هاي طبيعي خانگي

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

روشنی و شفافیت پوست صورت از نکات مهم زیبایی است. استفاده از انواع ترکیبات روشن کننده و همچنین محافظت از پوست در مقابل نور آفتاب، از جمله مواردی است که باید رعایت شود. به خاطر داشته باشید که همیشه در تمام فصول سال باید از پوست خود در مقابل آفتاب محافظت کنید. قرار گرفتن در معرض اشعه ی ماوراء بنفش خورشید، باعث تیره شدن و تغییر رنگ طبیعی پوست شما خواهد شد. برای محافظت از پوست خود کرم هایی با SPF 30 یا SPF 50 مناسب هستند.
در این میان با توجه به گران بودن کرم های روشن کننده و ماسک های پوست موجود در بازار، می توان از ترکیبات طبیعی خانگی استفاده کرد. در بسیاری از موارد دیده شده است که اثر بخشی این مواد به مراتب بالاتر است.

اگر می خواهید پوست خود را روشن کنید، درمان های طبیعی و خانگی وجود دارد که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم:

لایه برداری پوست

چند بار در هفته پوسته خود را لایه برداری کنید. لایه برداری باعث می شود تا سلول های مرده ی پوست از بین رفته و سطح آن روشن تر شود. برای این کار می توانید از اسکراب های موجود در بازار و یا حتی اسکراب های خانگی و طبیعی استفاده کنید.

آب لیمو

آب لیمو یک روشن کننده طبیعی است که می تواند باعث روشن شدن پوست شود. آب لیمو حاوی آلفا هیدروکسی اسیدها است که بعه عنوان یک اسیفولیان طبیعی عمل می کند و لایه ی سطحی پوست را شفاف خواهد کرد. همچنین اسید سیتریک در آبلیمو اثر سفید کننده دارد. برای استفاده از آن در سطح پوست، می توانید با کمی آب آن را رقیق کنید. با یک پنه این محلول را روی سطح پوست بمالید و اجازه دهید 20 دقیقه روی پوست بماند. سپس با آب گرم آن را بشویید. برای نتیجه ی بهتر سه بار در هفته این کار را تکرار کنید.

سیب زمینی

استفاده از سیب زمینی به طور مستقیم بر روی سطح پوست، می تواند باعث روشن شدن آن شود. حلقه هایی از سیب زمینی را روی پوست خود قرار دهید و این کار را چند بار در هفته تکرار کنید.

ماسک زردچوبه

زرد چوبه یک ادویه هندی است که قرن ها برای روشن کردن پوست ازآن استفاده می شود. اعتقاد برا این است که زرد چوبه تولید ملانین که باعث تیره شدن پوست می شود را مهار می کند. ترکیب عسل و زرد چوبه یک ماسک بسیار فوق العاده خواهد بود. البته به خاطر داشته باشید که زردچوبه به طور موقت پوست شما را زرد می کند ولی به سرعت از بین می رود.

ژل آلوئه ورا

ژل موجود در گیاه آلوئه ورا، ماده ی آرام بخشی است که به بهبود پوست کمک می کند. همچنین این ژل دارای ترکیباتی است که در بسیاری از محصولات مراقبت از و لوازم آریشی به کار میرود. برگ آلوئه ورا را پاره کنید، ژل آن را برداشته و به شکل خام روی پوست بمالید. اثر گذاری آن به مراتب بهتر و موثر تر از بسیاری از محصولات گران پوست موجود در بازار خواهد بود.

شیر نارگیل

شیر نارگیل نیز یکی از مواد بسیار مناسب برای روشن کردن پوست محسوب می شود. طرز تهیه شیر نارگیل به این صورت است که بخش گوشتی نارگیل را رنده کرده و آن را در آب می جوشانند، سپس از صافی رد کرده و عصاره بدست آمده را استفاده می کنند. ترکیب شیر نارگیل و زردچوبه یکی از بهترین ماسک های روشن کننده پوست است.