دستمال میکروفایبر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

دستمال میکروفایبر که در بازار با اصطلاحاتی مانند دستمال جادویی یا دستمال چند کاره شناخته می شود، این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما میکروفایبر چیست و چگونه این نوع محصول قدرت پاک کنندگی بالایی دارد؟

در بسیاری از محصولات بهداشتی که برای نظافت و پاک کنندگی سطوح استفاده می شوند، الياف ميکروفايبر به کار می رود. در واقع میکروفایبر ترکیبی از پلی استر و نایلون است. الیاف میکروفایبر نازک تر از موی انسان و سطح مقطع آن ها، ستاره ای شکل است، به همین علت دستمال میکروفایبر با قدرت فوق العاده ای، امکان جذب آلودگی، گرد و غبار، چربی و ... را در دو حالت خشک و مرطوب، به همراه دارد.
جالب است بدانید که دستمال ميکروفايبر می تواند به میزان ۷ تا ۸ برابر وزن خود، جذب آب داشته باشد. از این رو برای جمع کردن آب و رطوبت از روی سطوح، بسیار کاربردی هستند. از طرفی آب جذب شده به راحتی با فشار دادن از آن ها خارج می شود. قابلیت مطلوب دیگری نیز که به همراه دارند، این است که نسبت به انواع دیگر دستمال های آشپزخانه، با سرعت بیشتری، خشک می شوند.
همچنین در حالتی که برای از بین بردن آلودگی و چربی از آن ها استفاده می شود، با کمی رطوبت که به واسطه ی آب در آن ایجاد می کنید، هیچ اثری از آلوگی باقی نمی گذارند. در صورت استفاده ی خشک از این محصول، به دلیل اینکه ذرات گرد و غبار، بار الکتريسيته منفي و دستمال ميکروفايبر بار الکتريکي مثبت دارند، گرد و غبار به آن می چسبد و تنها در صورتی که شسته شود از سطح آن جدا می شوند. با این وجود دیگر نیازی به هيچ نوع ماده شوينده و یا حتی آب، برای گردگیری، وجود نخواهد داشت.
بسیاری از افراد معتقدند که دستمال میکروفایبر پاک کننده ی مناسبی براي انواع دوربین ها و تجهیزات عکاسی است. اگر دقت کرده باشید شرکت های ارائه دهنده ی دوربین های عکاسی معمولا دستمال های کوچکی از این جنس را همراه با محصولاتشان ارسال می کنند. این موضوع برای پاک کردن شیشه عینک نیز صادق است.
مطالعات ثابت کرده است که دستمال ميکروفايبر می تواند تا ۹۹ درصد، آلودگي هاي سطحی، ويروس ها، باکتري ها، قارچ ها و ... را از بین ببرد. بنابراین برای پاک کردن سطوح آشپزخانه که بهداشت آن اهمیت ویژه ای دارد، بسیار مناسب هستند.
نکته ی مثبت دیگری که در مورد این محصول وجود دارد، این است که استفاده از دستمال میکروفایبرها مانع از آسیب و خراش بر روی سطوح می شود. در واقع دستمال میکروفایبر ذرات را مستقیم جذب کرده و بر روی سطح فشار نمی دهد. از این رو آسیب و خراش را به حداقل می رساند.

لیست محصولات دستمال میکروفایبر شرکت پاکنهادان : 

دستمال دولایه میکروفایبر هانس

دستمال میکروفایبر هانس

دستمال دوطرفه پلیشی

دستمال دوطرفه شیشه و سطوح