استفاده از یخ بر روی جوش و آکنه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

همیشه روش های میانبر زیادی برای حل مشکلات روزمره ما وجود ندارد اما دست و پنجه نرم کردن با اکنه انقدرها هم که فکر می کنید دشوار نیست. استفاده از یک تکه یخ می تواند به بهبود شرایط شما کمک کند. این ساده ترین روش برای درمان جوش و آکنه است که می توانید در منزل آن را امتحان کنید. استفاده از یخ می تواند به بهبود قرمزی آکنه و کاهش التهاب کمک کند.  اگرچه استفاده از یخ باعث ناپدید شدن اکنه در مدت زمان کوتاه نمی شود اما می تواند فرآیند درمان را تسهیل

 استفاده از درمان سرد برای بهبود آکنه موضوع جدیدی نیست. اینکار مزایای خاص خود را دارد که سعی می کنیم در ادامه برخی از این موارد را با هم مرور کنیم:

باعث کاهش تورم و التهاب می شود:

قرمزی و تورم می تواند بدترین مشکلی باشد که به هنگام بروز آکنه بر روی صورت خودنمایی می کند. زمانی که یخ را بر روی جوش یا آکنه خود قرار می دهید، التهاب کاهش پیدا می کند. یخ خاصیت بی حس کنندگی هم دارد. 

 چگونه یخ را بر روی آکنه خود قرار دهیم تا درد و نشانه های آن سریع تر تسکین یابد؟

 سعی کنید یخ را به طور مستقیم بر روی صورت خود اعمال نکنید.

 یک بسته از یخ ایجاد کنید:

یخ را در پارچه تمیزی بپیچید یا آن را داخل کیسه تمیزی قرار دهید.  همچنین می توانید از پارچه نخی برای استفاده از یخ ها بهره ببرید. حالا پارچه را برای 10 دقیقه روی ناحیه مدنظر بگذارید. برای 3 الی 4 دقیقه استراحت کنید و سپس همین کار را تکرار نمایید. بیش از 20 دقیقه یخ را روی پوست نگذارید.

 یخ یا آب سرد را در مراقبت های پوستی خود بگنجانید:

 اگر آکنه خفیفی دارید می توانید از تکه های یخ استفاده نکنید. استفاده از آب سرد بر روی صورت همین اثر را خواهد داشت.  هر روز صبح و عصر آب سرد را روی صورت خود بپاشید. اینکار را به یک برنامه مراقبتی تبدیل کنید. 

 مواردی که باید قبل از اعمال یخ بر روی آکنه بدانید:

• زمانی که یخ را روی صورت قرار می دهید ممکن است چرک به سطح پوست حرکت کند. در این شرایط ممکن است هوس ترکاندن چرک را داشته باشید اما اینکار را نکنید. ترکاندن چرک فقط صورت شما و آکنه موجود در آن را بدتر می کند.

• اگر یخ را زیاد روی صورت خود نگه دارید پوست تان بیشتر حساس می شود. پس آن را در بازه زمانی کوتاه روی پوست قرار دهید.