از بین بردن بوی بد اسکاچ ظرفشویی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

برای همه ما پیش آمده که پس از مدتی استفاده از اسکاچ ظرف شویی، متوجه بوی بدی از آن می شویم. گاهی مجبور هستیم که بارها آن را دور بیندازیم و از اسکاچ نو استفاده کنیم. اما دلیل این بوی بد چیست و چگونه می توان از شر آن خلاص شد؟ آیا روش مقابله با آن تنها عوض کردن اسکاچ است؟

دلیل اصلی بوی بد در اسکاچ ظرفشویی، چسبیدن غذا و آلودگی به آن است. در دمای محیط مواد غذایی، چربی و دیگر آلودگی هایی که به اسکاچ چسبیده اند، شروع به تجزیه کرده و باعث ایجاد بوی بد می شوند. پس اولین قدم، درست تمیز کردن اسکاچ خواهد بود. در مقالات قبل راه های زیادی برای پاک کردن و ضد عفونی کردن این ابزار حیاتی آشپزخانه، عنوان کردیم. 

برای شروع این موارد را امتحان کنید: اسکاچ ظرفشویی را با آب و صابون بشویید. آن را در محلول سرکه سفید و آب قرار دهید. همچنین می توانید اسفنج را در سرکه خیس کرده و سپس یک مخلوط نوشابه گازدار روی آن بریزید. حتی می توانید آن را ماشین ظرفشویی بشویید. روش دیگر این است که اسکاچ را در یک کاسه پر از آب قرار داده و به مدت دو سه دقیقه درون ماکروویو بگذارید(البته مراقب باشید کل آب تبخیر نشود، زیرا سبب آتش گرفتن اسکاچ می شود)، با این روش 98 درصد میکروب‌ها از بین می‌روند. 

اسکاچ سیمی

 پس از استفاده از اسکاچ، آن را درون سینک ظرفشویی رها نکنید. بیشترین رشد میکروب‌ها در بافت اسفنج دقیقا زمانی رخ می دهد که این ابزار مرطوب باشد. رطوبت بهترین شرایط را برای تکثیر میکروب‌ها فراهم می‌کند.

پس از امتحان کردن همه ی این موارد برای ضد عفونی کردن کامل اسکاچ ظرفشویی، آن را به مدت چند ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. به خاطر داشته باشید که در صورتی که اسکاچ پاره و یا کهنه شده باشد، باید بلافاصله آن را دور بیندازید و از اسکاچ نو استفاده کنید. 

به این مورد توجه کنید که اگر اسکاچ  با خون و یا تیکه ها مرغ، ماهی و یا  گوشت تماس پیدا کرد با دقت بیشتری آن را بشویید‌. بهتر است اسکاچ ظرفشویی از سایر اسکاچ هایی که سطوح آشپزخانه، سینک یا تخته ی پاک کردن مرغ و ماهی را با می کنید، جدا باشد.

اسکاچ ظرف‌شویی می تواند جای مناسبی برای حضور و تکثیر هزاران میکروب و قارچ باشد. برای جلوگیری از این موضوع باید آن‌ها را حداقل هر ۳ یا ۴ روز یک‌بار ضد عفونی کنیم. همچنین با به کار بردن روش های گفته شده از مسمویت های غذایی که این ابزار می توانند ایجاد کنند، جلوگیری کنید.

لیست محصولات اسکاچ پاکنهادان : 

اسکاچ میکس

ابرو اسکاچ

اسکاچ یونیک

اسکاچ سیمی

اسکاچ محافظ ناخن

اسکاچ پیلو

لاو اسکاچ یونیک

اسکاچ ابریشمی

نانو اسکاج یونیک