چند روش خوب برای تمیزکردن اسکاچ ظرف شویی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

اسکاچ ظرف شویی یکی از پرکاربردترین ابزارها در تمیز کردن آشپزخانه است. گاهی از آن برای پاک کردن سطوح کابینت، یخچال، کانتر و یا تمیز کردن ظروف حبوبات، ادویه و ... نیز استفاده می شود. از این رو پاکیزه و مطبوع بودن آن بسیار مهم است. از طرفی به دلیل ماهیت مرطوبی که اسکاچ ظرف شویی دارد، می تواند محیط خوبی برای رشد میکروب ها باشد. بهتر است هر هفته آن را با روش های درست، ضد عفونی کنید تا از شر انواع آلودگی ها و قارچ ها در امان باشید. در این مقاله چند روش ساده را برای تمیز کردن اسکاچ ظرف شویی بیان می کنیم: 

اسکاچ آشپزخانه

1) پس از هر بار استفاده، اسکاچ ظرف شویی را در معرض هوای آزاد قرار دهید. اگر امکان آن وجود دارد برای ضد عفونی بهتر اسکاچ ظرف شویی را در معرض نور خورشید بگذارید. حتی می توانید یک آویز به آب چکان خود اضافه کرده و اسکاچ را از آن آویزان کنید. بهتر است اسکاچ ظرف شویی خشک شود. به خاطر داشته باشید میکروب ها در محیط های مرطوب بهتر تکثیر می شوند. 

2) هر چند روز یک بار اسکاچ ظرف شویی را ضد عفونی کنید. می توانید آن را نیم ساعت در محلول یک لیوان آب، یک دوم فنجان سرکه سفید و 3 قاشق غذاخوری نمک قرار دهید. همچنین می توانید از محلول آب و وایتکس استفاده کنید. حتی می توان آن ها در کنار ظروف در ماشین ظرف شویی قرار داد تا به خوبی تمیز شود.

3) یکی از روش های تمیز کردن اسکاچ ظرف شویی قرار دادن آن در مایکرویو است. اسکاچ را در یک چهارم لیوان آب قرار داده و آن را در مایکرویو به مدت 1 الی 2 دقیقه با حرارت معمول رها کنید. این کار باعث می شود مواد چربی و سلولوزی از سطوح آن جدا شود.

شاید به نظر می رسد که اسکاچ ها ارزان ترین ابزار آشپزخانه هستند و به راحتی می توان آن ها را تعویض کرد. ولی این ابزار کوچک پرکاربرد، گاهی فراموش می شوند و ما ماه ها از آن ها استفاده می کنیم. از این رو همیشه به پاکیزگی آن توجه کنید. برخی از اسکاچ ها را می توان به هنگام خرید دو نیم کرد. نیمی از آن نیز به خوبی کار می کند و می توان به بعد از مدتی آن را دور انداخت و از نیم دیگر استفاده کرد. دقت کنید که هر زمانی که بافت اسکاچ در حال جدا شدن باشد، زمان تعویض آن فرا رسیده است.

لیست محصولات اسکاچ پاکنهادان : 

اسکاچ میکس

ابرو اسکاچ

اسکاچ یونیک

اسکاچ سیمی

اسکاچ محافظ ناخن

اسکاچ پیلو

لاو اسکاچ یونیک

اسکاچ ابریشمی

نانو اسکاج یونیک