پوستی صاف با اسکراب و ماسک صورت طبیعی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

اگر می خواهید پوستی صاف و درخشان داشته باشید، حتما لازم نیست که از اسکراب های موجود در داروخانه ها و فروشگاه ها استفاده کنید. شما می توانید یک ماسک صورت طبیعی با استفاده از اقلام خانگی ارزان قیمت مانند شکر، روغن نارگیل، بلغور، جوی دو سر و حتی زغال اخته درست کنید. 

در این مقاله 4 ترکیب ساده که به راحتی می توانید در خانه آن را تهیه کنید، به شما معرفی خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که قبل استفاده از هر کدام از این 4 ماسک صورت طبیعی ، باید پوست خود را از مواد آرایشی پاک کرده و با آب سرد بشویید. . سپس ماسک صورت طبیعی که ساخته اید را با حرکت دورانی بر روی پوست خود بمالید. اجازه بدهید نیم ساعت روی پوست بماند و سپس آن را با آب ولرم از روی صورت پاک کنید.

ماسک صورت طبیعی

1)  یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، 1 قاشق غذاخوری قهوه 

این اسکراب جوان کننده دارای کافئین است که پوست تیره شما را روشن و صاف می کند. استفاده از آن برای افرادی که به دنبال ماسک های ضد پیری و یا انرژی بخش و روشن کننده هستند، مناسب است. اگر روغن زیتون ندارید می توانید از روغن نارگیل استفاده کنید. اگر می خواهید این اسکراب را به یک ماسک صورت طبیعی تبدیل کنید، یک قاشق عسل به آن اضافه کنید. 

 

2)  یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل و یک قاشق چایخوری بادام زمینی له شده

ترکیب روغن نارگیل و بادام زمینی بافت کاملی برای اسکراب است که پوست مرده را از بین می برد. بادام ها را به خوبی بشویید و چرخ کنید تا بافت نرمی حاصل شود. روغن نارگیل در دمای اتاق به صورت جامد است شاید لازم باشد کمی آن را گرم کنید تا به خوبی با بادام مخلوط شود. این ماسک صورت طبیعی را با دقت بر روی صورت به خصوص لکه هایی که تمایل به خشک شدن و پوسته شدن دارند بمالید. بادام کار خود را خواهد کرد.

 

3)ماسک شکر قهوه ای

برای ساخت این ماسک صورت طبیعی ، تنها کافی است کمی آب برای نرم شدن شکر به آن اضافه کنید. ماسک شما آماده است. اگر آکنه دارید چند قطره روغن درخت چای یا روغن استخودوس به اسکراب اضافه کنید. این ها دارای خواص ضد عفونی کننده هستند که به آکنه کمک می کنند.

 

4)  یک قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق چایخوری تخم بلغور جو دو سر

این مخلوط  می تواند یه عنوان یک ماسک صورت طبیعی به کار رود. عسل دارای خواص ضد باکتریای طبیعی است. در صورت داشتن آکنه، این اسکراب انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. شما می توانید جو دو سر را در مخلوط کن به صورت پودر شده درآورید. این اسکراب بوی خیلی خوبی دارد، اگر بخواهید می توانید آن را بخورید.

 

سوال های معمول در مورد این ماسک ها:

 

1)آیا می توان هر روز از آن ها استفاده کرد؟

خیر، زیرا با استفاده بیش از حد از آن ها پوست آسیب می بینید. بهتر است هفته ای دو بار از آن ها استفاده شود.

 

2)آیا می توان از شکر سفید استفاده کرد؟

بله، در این صورت نیاز است که شیر به آن اضافه کنید تا اسید لاکتیک موجود در آن به حذف سلول های مرده پوست کمک کند.

 

3)بهترین ترکیب خانگی برای روشن شدن پوست چیست؟

مخلوط ماست و زردچوبه، روشن کننده ای فوق العاده است.

 

4)  از چه نوع قهوه ای می توانم استفاده کنم؟

از هر نوع قهوه ای که بخواهید می توانی استفاده کنید.