چگونگی مراقبت از خود در برابر آلودگی آشپزخانه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

تنها راهی که جود دارد تا شما بتوانید در برابر  آلودگی‌های آشپزخانه ای از خودتان مراقبت کنید شناسایی وسایلی است که می می‌توانند شما را درگیر بیماری‌های ناشی از این  آلودگی‌ها بکنند. در این مطلب به شما کمک می می‌کنیم تا بتوانید  نقطه‌ها و وسایلی را در آشپزخانه‌ تان شناسایی کنید که ممکن است سبب بروز بیماری در شما شوند.

 

 اسکاچ‌های اسفنجی ظرفشویی

 اسکاچ‌های اسفنجی آشپزخانه از جمله وسایلی هستند که شما می می‌توانید بیشترین جرم را روی آن‌ها پیدا کنید. در واقع این  وسیله‌ها که برای  شست‌وشوی ظروف مورد استفاد قرار می می‌گیرند، 150 برابر دیگر لوازم آشپزخانه به مکانی برای رشد و پرورش  باکتری‌ها تبدیل می شوند. در حقیقت وقتی شما اسفنج را برای  شست‌وشوی ظروف بر می می‌دارید انبوهی از  باکتری‌ها را برداشته برداشته‌اید و از آنجایی که شما در فواصل استفاده از اسفنج، آن را ضدعفونی نمی نمی‌کنید بنابراین طبیعی است که  باکتری‌ها تکثیر شوند. البته نباید خیلی هم نگران شوید چون برای کشتن  باکتری‌ها و تمیز نگه داشتن اسفنج  شست‌وشوی ظروف راه راه‌حل هم وجود دارد. فقط کافی است اسفنج خیس را روزی دو دقیقه داخل مایکروفر بگذارید و البته هر دوهفته اسفنج را عوض کنید و یک اسفنج جدید جایگزینش کنید.

 

نانوسکاچ (اسکاچ سلامتی)

تحقیقات محققان آریزونا نشان می دهد که حدود 10 درصد از اسفنج های آشپزخانه، حاوی باکتری سالمونلا بوده اند. در ادامه تحقیقات آمده است که میزان باکتری های موجود در اسفنج آشپزخانه، 400 برابر بیشتر از کاسه توالت است.  اسفنج و ابر آشپزخانه یکی از آلوده‌ترین جاهای خانه، تا چهارصد برابر توالت می‌تواند باکتری داشته باشد. نکته‌ای که شاید باور نکنید این است که ظرفشویی (سینک) آشپزخانه در واقع آلوده‌ترین جای خانه است، صدهزار بار آلوده‌تر از دستشویی و توالت. اسفنج‌ها هم تمام شرایط باکتری‌پروری را دارند.

 

 مهمترین دلیل آلودگی: دیر به دیر عوض می‌شوند.

با انتخابهای  درست،قدر سلامتیمان را بیشتر بدانیم.

 

سایت بانوی سبز: حامی سلامت خانواده.

بروزترین و جامع ترین سایت بانوان.

www.banooyesabz.com