اشتباهاتی که در  طراحی دکوراسیون پیش می‌آید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 

دکوراسیون داخلی خانه بسیار اثرگذار بر جذابیت و زیبایی و احساس راحتی یک خانه است. گاه رعایت چند نکته بر زیبایی منزل چند برابر می‌افزاید و گاه اشتباهاتی کوچک از راحتی و زیبایی ان بسیار می‌کاهد. زیبایی خانه برای همه ما از اهمیت بالایی برخوردار است. هر کدام از ما از سلیقه منحصربه‌فردی برخورداریم. ممکن است طرفدار سبک های دکوراسیون مینیمالیست یا روستیک یا کلاسیک باشیم. گذشته از تمام این سبک ها یک‌سری نکات ظریف در طراحی دکوراسیون خانه هست که باید از آن‌ها اجتناب کرد. در این مطلب چند مورد از این نکات را می‌آوریم.  

 

1) بیش از حد اهل ست کردن نباشید

در ارتباط با ست کردن وسایل وسواس نداشته باشید. فکر نکنید که مبل و نهار خوری حتما باید از یک برند باشد. تصور نکنید که میزهای دکوری که کنار هم می گذارید حتما باید هم اندازه باشند. کمی خلاقیت به خرج دهید و طرح و جنس و رنگ ها را با هم ترکیب کنید.

 

2) تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی اتاق تعیین نکنید

اگر می خواهید یک دکور حرفه ای داشته باشید تلویزیون را در یک قسمت کناری قرار دهید یا روی دیوار نصب کنید.هیچ‌وقت تلویزیون را به عنوان زیباترین وسیله خانه در نقطه کانونی قرار ندهید. 

3) نور خانه را فراموش نکنید

چراغ های رومیزی و چراغ های ایستاده را در دکور خانه با هم ترکیب کنید و برای سقف خانه چراغ های کم نورنصب کنید.آیا چرا که نور بالای سر نور آرامبخشی برای خانه نیست.

 

4) نصب تابلوها درارتفاع خیلی بالا

در رابطه با دکوراسیون یک نکته مسلم و ثابت وجود دارد: نقاشی ها باید همسطح با چشم ها باشد. قانون نصب تابلو ها با فاصله ۱٫۵ متر از زمین است.

 

5) قرار دادن مبل ها پشت به دیوار

مبل ها را نه کاملا وسط قرار دهید و نه کاملا پشت به دیوار قرار دهید. در واقع با گذاشتن همه مبل ها در وسط اتاق کمی حس عجیبی به شما دست بدهد اما قرار دادن همه مبل ها پشت به دیوار هم خیلی رسمی است. برای زیبایی بیشتر مبل ها را دسته‌بندی کنید.

 

6) ترس از رنگ نداشته باشید

از ترکیب رنگ‌ها استفاده کنید. سفید یکی از رنگ هایی است که همه ما دوست داریم در دکور خانه استفاده کنیم. اما اگر تمام اتاق ها سفید باشد کمی کسل‌کننده می شود حداقل باید چند رنگ متفاوت به خانه اضافه کرد.

 

7) قرار دادن تعداد زیادی کوسن روی مبل‌ها

صحیح است که کوسن برای زیبایی و تنوع دادن به یک زمینه خنثی خیلی به کار می‌آید. اما وقتی مهمان ها مجبور هستند برای نشستن روی مبل کوسن ها را پایین بریزند، بدانید که در این کار کمی زیاده‌روی کرده‌اید.