نکاتی چند در ارتباط با خواص روغن بادام تلخ

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

احتمالا بارها شنیده‌ایم که اگر روغن بادام تلخ را در چشم بچکانید، قدرت بینایى را زیاد مى‏ کند.

 

چند خاصیت روغن بادام تلخ:

1) درد کلیه از جمله متداول‌ترین اختلالات بدنی است. افرادى که به درد کلیه‏‌ها مبتلا هستند در صورتى که علت درد وجود سنگ نباشد و مربوط به بافت خود کلیه باشد مى‏‌توان مقدارى از روغن بادام تلخ را با مقدارى نشاسته و مقدارى نعناى خشک پودر کرده، مخلوط کنید و بخورید. درد کلیه‏‌ها را ساکت خواهد کرد.

 

2) در صورت وجود لک روی صورت مالیدن روغن بادام تلخ پاک‌کننده آثار لکه در صورت است. روغن بادام تلخ رافع چین‏ و چروک پوست صورت نیز می‌باشد.

 

3) معجونی برای رفع سردرد؛ روغن بادام تلخ را با سرکه مخلوط نموده و بر پیشانى و اطراف سر بمالید. سردردهاى افراد سردمزاج را ساکت مى‌کند.

 

4) برای تقویت دید؛ روغن بادام تلخ را در چشم بچکانید، قدرت بینایى را زیاد مى‏‌کند.

 

5) اگر آب در گوش رفته باشد؛ روغن بادام تلخ را نیم گرم نموده و در گوش بچکانید، بعد کمى پشم تمیز را گرم کنید و در گوش بگذارید و گوش را ببندید؛ آن را خشک مى‌‌کند و براى تسکین درد گوش و رفع صداى داخل آن مفید است، اگر روزى یک بار تکرار شود جهت حفظ و سلامت گوش مفید است.

 

6) روغن بادام تلخ به رفع گرفتگی عضلات کمک می‌کند. پس از باز کردن گچ از محل شکستگى، اگر محل را با روغن بادام تلخ مالش و ماساژ دهند، زودتر به حالت اولیه بازمى‏‌گردد. گرفتگى عضلات را باز مى‌کند.

 

7) هر شب پوست سر را با روغن بادام تلخ ماساژ دهید. از طاسى سر جلوگیرى مى‌‏کند.

 

8) اگر روغن بادام تلخ به صورت خوراکى مصرف شود. براى دفع اخلاط چسبنده به دیواره دستگاه گوارش مفید است، همچنین از منافع دیگر آن این است که روغن بادام تلخ تنگى‏ نفس و ورم شش را بهبود مى‏‌بخشد. 

 

طبیعت روغن بادام تلخ‏: کمى گرم مایل به رطوبت است.

 

 ترکیب شیمیایى روغن بادام تلخ‏: 

 

1) مواد آلبومینوئیدى

2) املاح معدنى

3) آمولیسین

4) صمغ

5) قند 

6) موسیلاژ