چگونه اتاق خواب کوچک خود را بزرگ‌تر نشان دهیم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 

اتاق خواب از اصلی‌ترین قسمت‌های یک خانه است.طراحی قفسه اتاق خواب کوچک

بعد از ساعت‌های فعالیت افراد برای استراحت و نیرو گرفتن مجدد به اتاق خواب خود پناه می برند. پس بسار مهم است که مکانی امن و زیبا برای این مواقع خود بسازیم؛ مکانی برای زمان‌های استراحت و آرامش. اگر بخواهیم طوری چیدمان کنیم که آرامش در اتاق حکم فرما باشد، باید با توجه به کوچک یا بزرگ بودن اتاق اقدام کنیم. در این مطلب می خواهیم نکاتی مطرح کنیم تا بتوانید اتاق خواب کوچک تان را بزرگتر نشان دهید.

 

1) قفسه های نزدیک سقف

قفسه برای هر اتاق خوابی نیاز است و می تواند جای مناسبی برای کتاب ها و یا لوازم دکوری باشد. اگر قفسه ها را وسط یا پایین دیوار نصب کنید، اتاق را شلوغ و بسته جلوه می دهید.

از یک یا دو قفسه استفاده کنید که در ارتفاع بالا باشند و به سقف نزدیک تر شوند. این مساله باعث القای حس بلندی دیوارها می شوند. که در نتیجه باعث می شود اتاق خواب کوچک شما بزرگ‌تر به نظر برسد.

 

2) استفاده از رنگ روشن در اتاق خواب کوچک

اگر علاقه دارید که اتاق خواب کوچک‌تان کمی بزرگ‌تر به نظر برسد، اولین مساله‌ای که می شود به آن اشاره کرد، رنگ است. ممکن است تنظیم نورگیر اتاق خواب کوچک تان در اختیار شما نباشد؛ ولی رنگ اتاق را خودتان می‌توانید انتخاب کنید.  

 

رنگ های تیره زیبایی خودشان را دارند و ممکن است شما علاقه بیشتری به رنگ های تیره داشته باشید. این مساله را نادیده نگیرید که رنگ های تیره فضای اتاق‌تان را بسته و کوچک می کند. به راحتی می توانید با انتخاب رنگ های روشن مثل کرم و شیری یا سفیدی که با قطره‌ای از رنگ های دیگر ترکیب شده باشد، کف و دیوارهای اتاق خواب کوچک تان را روشن کنید. این کار باعث می شود نور بیشتری در اتاق منعکس شود و اتاق بزرگ‌تر و بازتر به نظر برسد. رنگ پرده‌ها و روتختی را هم حتما مدنظر قرار دهید. 

 

3) تخت مناسب

بهتر است در انتخاب تختخواب دقت کنید. اگر اتاق خواب کوچکی دارید و جای کمی دارد، بهتر است تختخوابی را انتخاب کنید که زیر آن کشوهایی قرار داده شده است. دراورهای زیر تختخواب می توانند محل خوبی برای جمع کردن لباس ها و لوازم شخصی باشند و باعث می‌شود که احتیاج به دراور اضافی پیدا نکنید.

 

4) برخورداری از نور طبیعی در اتاق

متاسفانه در ساخت و سازهایی که امروزه انجام می شود، به میزان نور و نورگیر توجه زیادی نمی شود. از این جهت کنترل نور طبیعی خیلی به شما بستگی ندارد و مخصوصا اتاقی که کوچک هست، احتمالا نورگیر خیلی عالی هم ندارد. در هر صورت سعی کنید از پنجره ای که برای اتاق‌تان طراحی شده است، نهایت استفاده را ببرید و حداکثر نور را وارد اتاق کنید. از پرده های تور و یا جنس هایی که نور بیشتری را از خودشان عبور می دهند، استفاده کنید؛ تا مانع ورود نور به اتاق نشود. همه این موارد می توانند به بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب کوچک شما کمک کنند. در گوشه اتاق خواب از آباژور و چراغ‌های مخصوص استفاده کنید.