رنگ هایی پرطرفدار و مناسب برای اتاق خواب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 

رنگ ها از موثرترین آیتم‌های طراحی دکوراسیون داخلی منازل به حساب می‌روند.  اتاق یکی از مهم‌ترین مکان‌ها و فضاهای یک خانه می باشد که باید به اعضای خانواده با طراحی مناسب احساس امنیت و آرامش بدهد. 

 

شاید شما هم جزو آن دسته از زوج هایی  هستید که در تکاپوی چیدمان فضای اتاق خواب خود هستید و می خواهید با سلیقه خاص خود و ایده گرفتن از مدهای روز آن را به فضایی امن و دلنشین تبدیل کنید. در این مطلب به این مساله خواهیم پرداخت و رنگ‌هایی مناسب و جذاب برای اتاق خواب را معرفی خواهیم کرد. 

 

1) رنگ بنفش

رنگ بنفش یا یاسی  از پرطرفدارترین رنگ ها برای اتاق خواب محسوب می شود، ترکیب رنگ سفید با رنگ بنفش می تواند جلوه  منحصر به فردی به فضای اتاق خواب شما ببخشد، بهتر است برای فضاهای کوچک‌تر از رنگ بنفش کم رنگ استفاده شود تا ظاهر فضای داخلی‌تان را بازتر و بزرگ‌تر نشان دهد. اتاق‌هایی با فضای بزرگ‌تر را می‌توان با رنگ‌هایی کمی پررنگ‌تر رنگ‌آمیزی کرد. 

 

2) رنگ سفید

رنگ سفید یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای اتاق خواب تازه عروس ها به حساب می‌‌‌آید  انتخاب این رنگ برای سرویس خواب و فضای زمینه می تواند فضایی خنثی و نسبتا آرامش بخش را برای شما القاء نماید. این فضای سفید رنگ می تواند به عنوان یک بستر مناسب برای ترکیب با سایر رنگ‌ها محسوب شود و به راحتی با رنگ های دیگر آن را ترکیب نمایید و ظاهر منحصر به فری به فضای داخلی تان ببخشید.

 

3) رنگ آبی

رنگ آبی از دیرباز به عنوان رنگ آرامش بخش برای دکوراسیون اتاق خواب محسوب می شود، کافی است میزان کم‌رنگی یا پررنگی این رنگ را در فضای اتاق خواب‌تان تعیین کنید. رنگ آبی کم رنگ به عنوان یکی از بهترین رنگ ها برای اتاق خواب عروس محسوب می شود. شما می توانید بر حسب سلیقه و میزان  تیره بودن و یا روشنی این رنگ را برای فضای اتاق خواب خود انتخاب کنید و ظاهر منحصر به فردی به فضای داخلی اتاق خواب خود ببخشید.

 

4) رنگ صورتی

رنگ های گلبهی یا صورتی یکی از طیف رنگ های لطیف پر طرفدار برای اتاق دختر خانم ها محسوب می شود، همواره جزو یکی از رنگ های مورد علاقه  پرنسس ها محسوب می شود! پس اگر هنوز غرق در دنیای شاهزاده و پری ها هستید! این رنگ از مناسب ترین رنگ‌ها برای اتاق خواب شما محسوب می شود و می تواند به رویاهای شما تحقق ببخشد.

 

5) رنگ شیری

رنگ شیری می تواند جایگزین مناسبی برای رنگ سفید در دکوراسیون اتاق خواب شما باشد، اگر به رنگ سفید علاقه دارید و دوست دارید گرمای بیشتری در فضای اتاق خواب خود داشته باشید بهتر است این رنگ را جایگزین رنگ  سفید برای اتاق خواب خود انتخاب کنید و از دکوراسیون گرم اتاق خواب خود لذت ببرید. رنگ شیری دیوار با رنگ یاسی پرده ها توازن مناسبی دارد. 

 

 

6) رنگ کرم، قهوه ای

رنگ های کرم و قهوه ای یکی از دیگر از رنگ های پر طرفدار برای اتاق خواب  محسوب می شود، این رنگ ها به دلیل چرکتاب بودن عمدتا در بین همه محبوب هستند، پس اگر از جمله افراد پر مشغله هستید رنگ کرم، قهوه ای یکی از بهترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق خواب شما محسوب می شود. به خصوص رنگ کرم استخوانی که بسیار پرطرفدار است.

 

7) رنگ سبز

 همانند سایر رنگ ها نوع پر رنگ  سبز فضای اتاق خواب شما را کوچک‌تر و بسته تر نشان می دهد پس بهتر است ترکیب رنگ روشن تر این رنگ را برای دکوراسیون  فضای اتاق خواب خود استفاده نمایید و از طراوت رنگ های طبیعت در فضای داخلی تان لذت ببرید. رنگ سبز طراوت و شادابی را به فضای داخلی شما می آورد کافی است تناژ کم رنگ آن را برای دکوراسیون اتاق خواب خود انتخاب کنید.

 

6) رنگ خاکستری

در نهایت اگر انتخاب شما برای فضای اتاق خوابتان رنگ خاکستری و طوسی است بهتر است در کنار آن از رنگ های شاد و نسبتا پر هیجان مانند نارنجی استفاده کنید تا ظاهر اتاق خواب شما را گرفته و دل مرده نکند و پویایی و نشاط را در فضای داخلی شما مهمان کند. می‌توانید این تنوع را در روتختی و پرده اتاق خواب ایجاد کنید.