آموزش ماسک‌های خانگی برای صورت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

بعضی وقت‌ها احساس می‌کنیم پوستمان تیره و کدر شده، آن هم نه با نور خورشید و یا خستگی بلکه به حالت جرمی که بر روی پوست سنگینی می‌کند. زمانی که چنین احساسی نسبت به پوست خود پیدا می‌کنیم بهتر است از ماسک‌هایی  که حالت چسبندگی بیشتری داشته واین جرم‌ها را جذب خود کرده و لایه‌ای از روی پوست برمی‌دارد استفاده کنیم و شفافیت و روشنی پوستمان را دوباره برگردانده و به آن شادابی ببخشیم.

ماسک‌های خانگی یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن پوستی شفاف و زیبا است. شما هم اگر می‌خواهید پوست‌تان مانند هلو شفاف و زیبا باشد بهتر است 4 ماسک خانگی زیر را امتحان کنید.

 

پوست زیبا برای اغلب افراد به خصوص خانم‌ها از اهمیت  زیادی برخوردار است تا جایی كه برخی افراد هزینه‌های زیادی برای زیبایی صرف می‌كنند. برخی لک‌ها و چین و چروک صورت تحت‌تاثیر سن به وجود آمده همچنین یكی دیگر از مواردی كه زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می‌دهد جوش‌ها، آكنه‌ها و اسكارهای پوستی است. یكی از بهترین راهکارها برای زیبایی پوست استفاده از مواد طبیعی و ارزان خانگی است که هیچ عوارض جانبی در کوتاه مدت و بلند مدت باقی نمی‌گذارند.

ما به شما چند ماسک صورت خانگی را که می‌تواند موجب صاف شدن، جوانی، درخشش و زیبایی آن شوند معرفی می‌كنیم:

 

1) ماسك دارچین، لیمو، عسل و جوزهندی كه جوشها و آكنهها را ناپدید می كند.

دارچین به دلیل خواص ضد میکروبی عالی آن موجب کاهش اثرات عفونت‌های باکتریایی پوست شده، جوزهندی نیز کمک می‌كند جای جوش از بین برود زیرا دارای خواص ضد التهابی است، عسل خالص و لیمو به دلیل خاصیت ضد باكتریایی در بهبود آکنه بسیار موثر است.

 

1  قاشق چایخوری عسل خالص

1  قاشق چایخوری آب لیمو

1/2  قاشق چایخوری دارچین

1/2  قاشق چایخوری جوز

 

همه مواد تشکیل‌دهنده را مخلوط كرده تا زمانی که یک خمیر بدست بیایید و در صورتی كه پوست شما حساس است می توانید آب لیمو را رقیق كنید.

خمیر به دست آمده حاصل از تركیب را حداکثر 30 دقیقه بر روی صورت خود قرار داده اگر احساس سوزش كردید این زمان را تا 10 دقیقه كاهش دهید. ماسک را با آب گرم شسته و کرم مرطوب‌کننده پس از آن بر صورتتان بزنید.

 

2) ماسك زردچوبه و آلوئه‌ورا كه به طرز معجزه‌آسا پوست را مرطوب می كند

زردچوبه و آلوئه‌ورا تامین‌كننده مواد مغذی ، آنزیم‌ها و پلی ساکارید برای پوست است كه در سم‌زدایی پوست شما و در حفظ رطوبت آن كمك‌كننده است.

یک قاشق چایخوری آلوئه‌ورا را با مقداری زردچوبه با هم مخلوط كرده تا به هم چسبیده و حالت خمیری پیدا كرده و حدود 20 دقیقه بعد با آب گرم بشویید.

 

3)  ماسک شیر و عسل خالص برای از بین بردن قرمزی پوست

شیر و عسل خالص را با هم تركیب كرده و ماسک به دست آمده را بر روی صورت بمالید این ماسك پوست قرمز و تحریک شده را تسکین می دهد.

1  قاشق غذا خوری ماست یا شیر

1  قاشق غذا خوری عسل خالص

 

عسل خالص و ماست یا شیر را به طور کامل با هم تركیب كرده و با استفاده از یک توپ پنبه آن را بر روی صورت خود بمالید و پس از ١٥ دقیقه آن را بشویید.

 

4) ماسک موز و آووکادو پوستتان را آبرسانی كرده و از شر جوش‌ها خلاص می شوید

این دو ماده بسیاری از مواد معدنی و ویتامین‌های ضروری پوست را تامین می كند.

موز را به قطعات كوچك خرد كرده و با آووکادو درمخلوط كن تركیب كنید شما می‌توانید به این مخلوط عسل خالص نیز اضافه كرده و پس از 30 دقیقه صورت خود را با آب گرم بشویید این ماسك موجب مرطوب شدن پوست و محو شدن جای جوش می‌شود.