بهر‌ه‌ور ساختن نیروهای کار جدید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 بهر‌ه‌ور ساختن نیروهای کار جدید 

اضافه کردن یک فرد جدید در صورت رعایت نکات ظریف آن می تواند تجربه‌ای آموزنده و بهر‌ور  باشد. برای این منظور از 8 کارآفرین پرسیدیم که چطور به کارمندان جدیدشان خیر مقدم می‌گویند و ایشات را جزیی از فرهنگ سازمانشان می‌کنند؟ پاسخ‌های آنان را در ادامه می‌خوانیم:

 

1) با هم ناهار و صبحانه بخورید

هلن کاولی مؤسس استودیو‌های آپلیفت و مؤسس اسویت استایل در نیویورک می‌گوید: روز اول کاری می‌تواند یک روز عالی و شاد و بهره‌ور باشد. از همان روز نخست سعی کنید که اعضای خانواده کاری در کنار یکدیگر غذا صرف کنند. این دیدارهای دوستانه می‌تواند منشا تولید ایده‌های بسیار کارامدی شده و به‌علاوه همبستگی میان اعضا را ارتقا دهد.

 

2) آن‌ها را از پشت میزشان حرکت دهید

Garrett O’Shea رئیس و مدیرعامل شرکت PockitShip ، Falls Church, Va. می‌گوید: ما در سازمان خودمان و در همان هفته نخست جذب فرد جدید او را به بازار و میان مشتریانمان گسیل می‌کنیم تا از همان ابتدا با فضای واقعی کار و بازار آشنا شود. بسیاری از این افراد در همین مرحله جا می‌زنند و یا تجربه خوشایندی از بازارگردی به‌دست نمی‌آورند که احتمالا نشان‌دهنده این می‌تواند باشد که شاید فرد مناسبی برای آن شغل نیستند. صحبت کردن با مشتریان واقعی به ایشان کمک می‌کند که در مراحل بعد نیاز‌های واقعی آن شخص را حتی از پشت تلفن درک کند.

 

3) نشان دهید، نگویید

تد فرانک می‌گوید به دلیل اینکه تفاوت‌های ظریف میان انواع مدل‌‌ها و استراتژی‌های کار و کسب، تلاش کنید برای مثال به کارمندان جدید ویدئویی کوتاه با جنبه آشنایی با فعالیت‌های شرکت و ماهیت و شخصیت آن نشان دهید که دانشی درونی به آن‌ها می‌دهد و به آن‌ها کمک می کند تا به شیوه بهتر و سریع‌تری با سازمان تعامل کنند. می‌توانیم در قالب ویدیو و در کمتر از 10 دقیقه، چشم‌اندازهای بازار، انواع طبقات مشتریان، روش‌های موقعیت‌گذاری مورد استفاده سازمان، ارزش‌ها و اینکه چطور به ارزش‌های سازمان عکس‌العمل نشان دهند را پوشش دهیم.

 

4) مشقت ناشی امور پیش پاافتاده را برطرف کنید

مرگان بارت  مؤسس و مدیر عامل شرکت  SkyeTeam, Broomfield, Coloمی‌گوید وقتی فرد تازه‌کاری به عضویت یک تیم جدید در می‌آید، برخی امور کوچک و پیش پاافتاده هم می‌تواند آزاردهنده و گاه مایوس‌کننده باشد. نکاتی مثل آشنایی با دیگر اعضای سازمان، و حتی امور پیش پا افتاده‌ای مثل اینکه چطور از دستگاه کپی استفاده کنیم، ساعت و مکان مناسب صرف ناهار در اتاق استراحت، ... باید در همان ابتدای ورود فرد به سازمان برای او تشریح شود.

 

5) تاکید بر خانواده کاری

آوی سینگر مؤسس  Showd.meنیویورک می‌گوید: ما باید به افراد جدید در شناخت اعضای تیم و تجربیات ایشان که نیاز دارند بدانند، کمک کنیم. برای این منظور می‌توان از کارمندان شایسته مشاوره و کمک گرفت. موفق‌ترین مشاوره‌ها زمانی اتفاق می‌افتند که طرفین دانش در اختیار خود را با همکارانشان سهیم شوند.

 

6) ایشان را در امور سهیم کنید

دکتر لیندا شارکی می‌گوید قبل از اینکه افراد استخدام شده جدید وارد سازمان شوند برای ایشان یادداشتی در مورد نکات مهم ارسال کنید. این امر پیوندهای عاطفی ایجاد میکند که در ایشان این احساس را ایجاد می‌کند که به سازمان متصل هستند و در آن درگیر هستند.

 

7) اجتماعی کنید

  فرآيند اجتماعي‌سازي، خارجي‌ها را به داخلي تبديل کرده و رفتارهاي کارمندهاي جديد را با خواسته‌ها و ارزش‌های سازمان هم راستا مي‌کند. سازمان‌ها از طریق آموزش به کارکنان خود کمک مي کنند تا خودشان را با فرهنگ سازمان سازگار کنند و زبان آن را بیاموزند، زيرا صرف نظر از اين که يک سازمان چه قدر در گزينش و استخدام کارکنان خود درست عمل کند و موفق باشد، کارکنان جديد هنوز به طور کامل با فرهنگ سازمان آميخته و سازگار نيستند.

 

8) از هر فرصتی برای جشن گرقتن و آموختن بهره ببرید

لیزی الینگسون یکی از مؤسسین   Blueprint Registryدر سیاتل می گوید: ما جلسه‌ای تحت عنوان 404 هر پنجشنبه در ساعت 4:04 برگزار می کنیم که هر کارمند شانس میزبان شدن برای سایر اعضای خانواده کاری را دارد. هر یک از میزبانان تنقلات و نوشیدنی فراهم کرده و تعدادی بازی‌های جذاب و آموزنده در نظر میگیرند که این بازی‌ها به شکسته شدن جو رسمی و برقراری روابط کاری سازنده تر کمک می‌کنند. این نشست‌ها می‌تواند جنبه‌های دیگری نیز داشته باشد و بطور مثال افراد بتوانند مطالعات خود را با همکارانشان سهیم شوند و حتی تحلیل‌های رقابتی ارائه دهند که به ایشان اجازه می دهد تا به سرعت بازار را درک کنند.