هشت نکته برای تسلط بر فروش آنلاین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آموزش  فروش آنلاین 

هنگامی که ارتباطات ضعیف باشند، افراد نیمی از وقت خود را صرف حدس زدن کاری که شما به عنوان مدیر یا سرپرست انجام می‌دهید می‌کنند، وظایف اساسی و واجب نادیده گرفته می‌شوند، فعالیت‌های غیرضروری زیاد می‌شوند، اطلاعات درون واحدها حبس می‌شوند، و شایعات مخرب نشر پیدا می‌کنند. گردش واضح و روشن اطلاعات به همه نفع می‌رساند.

 

در دهه اخیر، خرید آنلاین از یک کار راحت به امری ضروری تبدیل شده است. قبل از اینترنت، خرید کردن شامل فرآیند آماده شدن، رانندگی در ترافیک و گشتن بین قفسه های خرده فروشی‌های شلوغ و بی سر و سامان بود که ممکن بود آن آیتم ضروری را داشته باشد یا اینکه نداشته باشد. نسل دیجیتال همه چیز را درباره خرید کردن تغییر داد. امروزه خریداران برای خرید آیتم‌های مورد نیازشان، اصلا نیاز نیست که از منزل بیرون روند.

 

امروزه خریداران این توانایی را دارند که هر نوع اقلامی که مورد نیازشان است را جستجو کنند در حالی که که می‌توانند قیمت و کیفیت را در دامنه وسیعی از منابع با هم مقایسه کنند. امروزه با گسترش گوشی‌های هوشمند، اپلیکیشن‌هایی  در دسترس ما قرار دارد که به خریداران اجازه می‌دهد که بهترین معامله با بالاترین سرعت، و کیفیت را تجربه کنند. برای مثال، اپلیکیشن Dropio  اپلیکیشنی است که به استفاده کننده این نرم‌افزار افت قیمت یک آیتم را اطلاع می‌دهد بنابراین آن‌ها می‌توانند در زمان مناسب این قلم جنس یا خدمت را سفارش دهند. با وجود رقبای ریز و درشت در اکوسیستم خرده فروشی آنلاین، فروش محصولات یا خدمات در این بستر می‌تواند استرس‌زا و زمان‌بر باشد. با این حال، روش‌های ساده‌ای وجود دارد  که فروش  دیجیتالی شما را افزایش خواهد داد:

 

1. بازار هدف خود را بشناسید

شناخت مخاطبان برند شما مهم‌ترین جزء برای دستیابی به موفقیت در هر جنبه از کار و کسب است. نسل‌های مختلف روش‌های مختلفی برای جذب اطلاعات دارند. همسو ساختن گزینه‌های خرید آنلاین با بازار هدف درست، کلید ارتقاء فروش دیجیتال است. برای مثال، نسل هزاره در زمان خرید بیشتر به محتوای بصری متمایل هستند در حالی که نسل‌های قدیمی‌تر معمولا محتوای اطلاعاتی را ارجح می‌دانند. محصول خود و فردی که درخواست‌کننده محصول شما است را بررسی کنید. سپس عادت‌های خرید آن‌ها را بررسی کنید و به دنبال بهترین استراتژی برای استفاده در وب سایت باشید.

 

2. ساده باشید

وقتی شما محصولات را به صورت آنلاین می‌فروشید، برای مشتریانی که اولین تجربه آن‌ها است به منظور حفظ آن‌ها و خرید مجددشان تجربه مثبتی‌، ایجاد کنید. فرآیند خرید پیچیده کاربران را از وب‌سایت شما دور خواهد کرد و به آن‌ها زمانی می‌دهد که خریدشان را در وب‌سایت‌های دیگر دنبال کنند. آمازون در این زمینه بسیار پیشرو است به‌گونه‌ای که امکان خرید فقط با یک کلیک را به راحتی فراهم می‌کند.

 

3. برای خریداران فرصتی ایجاد کنید تا از دیدگاه سایر مصرف‌کنندگان مطلع شوند

از بزرگترین مزایا برای مشتریان در خرید آنلاین این است که به آن‌ها این توانایی را می‌دهد که واکنش‌های مشتریان قبلی را ببینند و آن‌ها را ارزیابی کنند. خریداران برای خرید محصول بیشتر متکی به دیدگاه سایر خریداران و مصرف‌کننده‌ها هستند. دسترسی به دیدگاه‌های مختلف درباره یک محصول روشی ساده برای تولید محتوا برای مشتریان است و می تواند انگیزه‌ای برای خرید مصرف کنندگان جدید باشد.

 

4. درباره محصول خود محتوا تهیه کنید

ایجاد محتوا برای محصول یا خدمات شما یک روش بسیار مؤثر برای بازاریابی محتوایی است. تولید محتوای آزاد و بی حد وحصر اثر شگفت‌انگیزی در ایجاد اعتماد در کاربران دارد. از روش‌های عالی برای شروع محتواسازی فکر کردن درباره پرسش‌هایی است که ممکن است مشتریان داشته باشند و همچنین جواب‌هایی که باید با جزئیات به این پرسش ها داده شود. هنگامی که یک کار و کسب پیشرفت می‌کند، به مرور فرصت‌های بیشتری برای تولید محتوا فراهم خواهد شد تا تجربیاتی برای خریدار ایجاد کند که تا حد ممکن حاوی اطلاعات مفید باشد. 

 

5. برای تأثیرگذاران شرایط مورد نیازشان را فراهم کنید

تأثیرگذاران آنلاین  می‌توانند نقش بزرگی در تعیین موفقیت کار و کسب شما ایفا کنند. فقط یک بار بازار هدف خود را تعیین کنید و در این اجتماع مربوطه به دنبال تأثیرگذاران باشید. این افراد می‌توانند هر شخصی باشند مثل روزنامه‌نگاران، وبلاگ‌نویسان یا... یک روش برای اینکه این افراد را جذب خود کنید این است که یک نمونه رایگان از محصول یا خدمت خود را قبل از انتشار عمومی در اختیار ایشان قرار دهید. در این حالت ایشان احترامی را که شما برای کارشان قائل هستید می‌فهمند و فرصتی برای ایشان فراهم می‌شود تا در اجتماع خودشان با ذهن باز درباره شما صحبت کنند. 

 

6. روابط عمومی را جدی بگیرید

جلب توجه رسانه‌های مثبت و اثرگذار در بازار هدف، روشی است که تأثیر شگفت‌انگیزی در افزایش فروش در عصر دیجیتال دارد. یک رسانه روابط عمومی، رسانای قدرتمندی است که منافع برند شما را به طیف وسیعی از مخاطبان مرتبط انتقال می‌دهد.

 

7. به مشتریان حس امنیت بدهید

وقتی افراد آنلاین خرید می‌کنند، قبل از اینکه خرید کنند، حس امنیت می‌خواهند. اگر در ابتدا نیازهایشان برطرف نشد، اطمینان مجدد به ایشان دهید. روشی عالی برای ایجاد امنیت برای خریداران این است که تضمین بازگشت وجه برای ایشان در نظر بگیرید. اگر آن‌ها از خریدشان راضی نبودند، وجه آن را استرداد دهید و از ایشان درباره تجربیاتشان بپرسید. این کار، شما را در اصلاح وب‌سایتتان کمک خواهد کرد. مطمئن باشید که تمام مراحل تا حد ممکن بدون استرس و در نهایت سادگی انجام می‌شود. 

 

8. پیگیری کنید

لیست خریداران فعلی، قبلی و بالقوه‌تان را تهیه کنید تا از طریق آن بتوانید واکنش‌ها را ببینید و به آن‌ها در مورد محصولات جدید اطلاع دهید. دنبال کردن یک خریدار تا چند هفته بعد از خرید آنلاین یک روش عالی است برای اطلاع پیدا کردن از اینکه خریداران درباره کار و کسب شما چه فکری می‌کنند. همان‌طور که قبلا بحث شد، دیدگاه‌های مشتریان در تحریک دیگران به خرید بسیار مهم است. 

نگرش‌ها و ترجیحات خریداران در دهه‌های اخیر به شدت تغییر کرده است. برای ماندن در عصر دیجیتال، کار و کسب‌ها نیاز دارند بدانند که چطور می‌توانند محصولات خود را به صورت مؤثر و آنلاین بفروشند. در یک بازار تعاملی، ایجاد یک تجربه برجسته برای مشتری در افزایش فروش آنلاین برای سال‌های پیش‌رو ضروری است.