مدیریت نسل جدید تیم فروش

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیریت نسل جدید  تیم فروش  

سازمان‌ها برای اینکه بتوانند تیم فروش موفق ایجاد کنند، باید از اصول اساسی استفاده کنند:

یک محصول با کیفیت

برنامه پاداش متقاعد‌کننده

برنامه آموزشی ساده 

پیگیری مؤثر فروش.

نسل هزاره این دستورالعمل را تغییر داده‌اند.

 

نسل هزاره، جوان‌ترین نسل در نیروی کار امروز هستند. این افراد به طور وسیع متفاوت از افرادی هستند که در نسل‌های قبل از آن‌ها بودند. فروشنده‌های نسل هزاره  افرادی مطمئن، خودبیانگر، آزاداندیش،  و خوش‌بین هستند و نسبت به تغییر دید بازی دارند. ایشان زاده تکنولوژی بوده و در ارتباطات لحظه‌ای غوطه‌ور هستند. انتظارت ایشان از کار و زندگی شخصی، بلند‌پروازانه است.

جای تعجب ندارد که این نسل منحصر‌ب‌فرد دارای پتانسیل فوق‌العاده، برای دستیابی به نتایج بزرگ‌تر در فروش هستند، اما نسل هزاره به سبک جدیدی از مدیریت نیاز دارند که موفقیت را پرورش دهد.

 

در اینجا هفت نکته اساسی برای مدیریت مؤثر نیروهای فروش نسل هزاره آورده شده است:

1) عوامل انگیزاننده واقعی ایشان را، پیدا کنید. نسل هزاره ایده آل‌گرا هستند و اغلب تمرکزشان بر روی تأثیر اجتماعی یا رضایت شخصی است، تا درآمدی که به‌دست می‌آورند. آن‌ها نسبت به نسل قبل اغلب تمایل دارند که به مدت طولانی‌تری با والدین‌شان زندگی کنند و از ازدواج کردن و پروش کودک سر باز می‌زنند.  بفهمید که چه چیزی کارمندان نسل هزاره شما را واقعا تحریک می‌کند به طوری که شما بتوانید آن‌ها را به طور مؤثر برانگیزانید.

 

2) به ایشان کمک کنید تا با کفش مشتری راه بروند. چون نیروهای فروش نسل هزاره غالبا به مشتریان مسن‌تر می‌فروشند، نیاز خواهند داشت که این مشتریان را بفهمند و با ایشان ارتباط برقرار کنند. به تیم فروش نسل هزاره خودتان آموزش دهید که چشم‌اندازهای یک فرد 55 ساله همانند چشم‌اندازهای و آرمان‌های یک فرد 27 ساله نیست. مشتریان نسل انفجار جمعیت بیشتر به وسیله امنیت مالی برانگیخته می‌شوند در حالی که یک فرد از نسل هزاره می‌تواند با انعطاف و راحتی برانگیخته شود. اگر نیروهای فروش نسل هزاره از درک دیدگاه افرادی از نسل‌های دیگر عاجز باشند، برای حفظ ارتباطات با مشتریان مبارزه می‌کنند و فروش را با چشم‌اندازهای بسیاری خاتمه می‌دهند

 

3) آموزش، آموزش، آموزش و سپس آموزش بیشتر. نسل هزاره ممکن است برای مشاغل سطح ابتدایی آموزش دیده باشند، اما شما باید با آموزش وسیع و با نگرش جامع ایشان را آماده کنید. با پیشنهاد آموزش جامع به استخدامی‌های جدید، استعداد‌های جوان را به سازمان خود جذب می‌کنید. به علاوه، نسل هزاره معمولا یاد گیرنده‌های مشتاقی هستند که استراتژی‌ها و تکنیک‌هایی که آموخته‌اند را اجرا خواهند کرد. هر چه دوره‌های آموزشی بیشتری ارائه دهید، مؤثرتر خواهد بود.

 

4) بر روی کاری که انجام می‌دهند تمرکز کنید نه زمانی که آن را انجام می‌دهند. ایده متداول ساعت کاری 9 تا 5 ایده بیگانه‌ای برای بیشتر نسل هزاره‌ها است. نسل هزاره برای اینکه خواستار تعادل کار و زندگی هستند، شهرت دارند. اگر آن‌ها احساس کنند که کارفرمایشان درکی از تعادل کار و زندگی ندارد، ممکن است روحیه‌شان را از دست دهند و گزینه‌های شغلی دیگر را بررسی کنند. پس به جای تنظیم برنامه سفت و محکم برای کار، برای تیم فروش نسل هزاره خود اهداف فروش – فعالیت روزانه یا هفتگی خاص تعیین کنید. سپس به ایشان اجازه دهید که کارشان را بر اساس برنامه زمانی که آن‌ها را بهره‌ورتر می‌کند، به انجام رسانند.

 

5) به آنها زیاد بازخور دهید. دلیل اینکه به نسل هزارهها کودکان جاهطلب میگویند این است که این نسل  از هر فرصتی برای درخشیدن و برجسته شدن بهره میبرد. به یاد داشته باشید که این نسل با این روند بزرگ شدهاند که تقریبا برای هر تلاشی، جایزه و پاداش دریافت کنند، چه جایگاه آخر در مسابقات لیگ به دست آورند یا اینکه جایگاه پنجم در یک نمایشگاه علمی کسب کنند. با دادن بازخوردهای زیاد بر روی این موضوع سرمایهگذاری کنید. ارائه بازخورد نشاندهنده توجه راس سازمان به زیردستان و یکی از انگیزانندههای قدرتمند نسل هزاره محسوب میشود.

 

6) انتظارات را در راستای موفقیت تنظیم کنید. نسل هزاره با خشنودی فوری، فستفود، پیامرسانی فوری و چرخه خبری 24 ساعته رشد کردهاند. درنتیجه، این نسل به دنبال نتایج سریع هستند و احتمالا به سرعت نیز خسته میشوند. در محیط کار اینگونه شناخته شدهاند که از شاخهای به شاخه دیگر میروند. آنها کارکنانی بیوفا هستند، اگر انتظارات آنها به موقع برآورده نشود برای رسیدن به جایگاههای بالاتر کارشان را ترک خواهند کرد. به جای اینکه این موضوع را منفی ببینید، آن را به عنوان یک دارایی برای کار و کسب در نظر بگیرید. فروشندههای نسل هزاره هر کار جدید را با اشتیاق و امید زیاد شروع میکنند. اگر بتوانید به ایشان در شکلگیری انتظاراتشان از شغل کمک کنید، میتوانید استعداد نسل هزاره را به صورت مداوم حفظ کرده و ارتقا دهید. انتظاراتی واقعبینانه برای فروشندههای نسل هزاره تنظیم کنید و با این کار احتمال اینکه آنها در آیندهای نزدیک سازمان را ترک کنند، را کاهش خواهید داد.

 

7) از ایشان درخواست کمک کنید. از بهترین خصوصیت‌های اعضای نسل هزاره این است که آن‌ها کارکنانی تیم محور و اهل همکاری هستند. این خصوصیت بدین معناست که آن‌ها تمایل شدیدی دارند که در محیط کار به دیگران کمک کنند. به مجرد آنکه شایستگی کلیدی و قابل تمایز خاصی را در آن‌ها کشف کردید ایشان را ترغیب کنید که این مهارت‌ها را به دیگران هم آموزش دهند. نسل هزاره احتمالا در کار با تکنولوژی همچون سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان قوی خواهند بود.