آموزش کوتاهی مو با دسته تیغ معمولی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

 

آموزش کوتاهی مو با دسته تیغ معمولی 

کوتاه کردن مو با دسته تیغ معمولی که بیشتر برای اصلاح صورت ، پشت گردن ، ابرو و ... استفاده میشه ، با چند روش میشه انجام داد که ما در اینجا یکی از روش‌ها رو آموزش دایدم ، در این حالت کوتاهی مو با دسته تیغ از روش ممتد یا لایه لایه استفاده میشه که برای موهای کمتر از دو سانتیمتر از ممتد و موهای بیشتر از دو سانتیمتر از لایه لایه استفاده می‌کنیم.

 

در روش ممتد از یک سمت سر شروع کرده و یک ردیف به عرض دنده‌های درشت شانه در نظر می‌گیریم و بعد از شانه کردن به طرف خواب و رویش مو شانه را از پایین‌ترین قسمت دسته مخالف جهت رویش مو داخل مو قرار می‌دهیم و با ضربات پی در پی دسته تیغ روی دسته موی قرار گرفته در داخل شانه از راست به چپ قطع کرده و شانه راهم به طرف بالا یعنی مخالف جهت رویش مو حرکت می‌دهیم و برای اندازه‌ای که موها می‌خواهیم بماند فاصله شانه نسبت به سر را در نظر گرفته و با یک فاصله معین حرکت می‌کنیم .

در روش لایه‌لایه هم دقیقا مثله ممتد عمل کرده ولی فرقی که دارد شانه را پی‌درپی حرکت نمی‌دهیم ، بلکه موها را دسته دسته با شانه برداشته و با دسته تیغ ضربه می‌زنیم .موها را حتما خیس میکنیم که تیغ زود کند نشود .

 

موی صورت در تقریباً همه خانم‌ها کم و بیش دیده می شود. اگر تعداد آن‌ها کم، کرکی و بور هستند بهتر است که کاری به آن‌ها نداشته و یا گاهی آن‌ها را با ملایمت و رعایت اصول بهداشتی بند بیاندازیم و یا با قیچی نوک تیز از روی پوست قیچی کنیم.

اگر تعداد آن‌ها زیاد، مشکی و ضخیم هستند، بهترین راه مراجعه به متخصص پوست و مو و متخصص غدد داخلی و تعیین علت بروز و سپس درمان مناسب دارویی است و همزمان با درمان می توان از لیزر برای رفع دائمی آن‌ها استفاده کرد.

 

استفاده از تیغ صورت تراشی راه بدی نیست و آسیبی هم به پوست وارد نمی کند ولی از نظر روانی و احساسی برای خانم‌ها مشکل است که این کار را انجام دهند.

 

کرم‌های موبر (حتی موبر مخصوص پوست صورت) معمولاً باعث بروز واکنش‌های حساسیتی می‌شوند. اپی‌لیدی بدترین راه برای برداشتن موهای صورت است با وجود اینکه تبلیغات در مورد این وسیله بسیار زیاد، فریبنده و وسوسه‌آمیز می‌باشد.

در کل هر وسیله‌ای که موها را از روی پوست می‌کند (مثل بند انداختن، کرم موبر، اپی‌لیدیو موم و غیره) ممکن است موجب بروز جوش و التهاب پوست گردد و در دراز مدت تغییرات رنگدانه‌ای به صورت لک پوستی در محل به وجود می‌آورد.