نکات کاربردی درباره اصلاح

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نکات کاربردی درباره اصلاح  

از آن‌جایی که پوست صورت افراد با یکدیگر متفاوت است، اصلاح صورت نیز نیازمند در نظر گرفتن موارد خاصی است تا در حین اصلاح، پوست آسیب نبینند. یک اصلاح صورت ابتدایی می‌تواند سریع و راحت باشد اما یک اصلاح حرفه‌ای نیاز به صرف وقت بیشتری برای این عمل دارد. رعایت نکات زیر برای اصلاحی حرفه ای و بی‌نقص به شما کمک خواهد کرد:

 

هنگام اصلاح عجله نکنید و وقت لازم را جهت آماده کردن پوست خود برای اصلاح بگذارید. پیشنهاد می‌شود اصلاح خود را در حین و یا پس از حمام کردن با آب گرم در محیط مرطوب حمام انجام دهید. در صورتی که وقت لازم جهت اصلاح در هنگام و یا پس از حمام را ندارید،4-5 دقیقه قبل از اصلاح صورت خود را کامل با آب ولرم بشویید.

 

کرم ، کف یا ژل متناسب با نوع پوست خود را استفاده کنید. اگر پوست شما حساس است از محصولات مخصوص پوست‌های حساس (sensitive) و اگر پوست شما خشک است از محصولات مخصوص پوست‌های خشک استفاده کنید.

کرم، کف یا ژل اصلاح را روی صورت خیس و مرطوب شده به خوبی بمالید. جهت انجام بهتر این کار پیشنهاد می‌شود که از فرچه اصلاح استفاده نمایید.

اجازه دهید کف روی صورتتان 2 الی 3 دقیقه قبل از شروع اصلاح بماند در طول این مدت می‌توانید موهای خود را شانه کنید و یا مسواک بزنید.

از تیغ‌های یکبار مصرف استفاده کنید: تیغ‌های یکبار مصرف به خاطر درپوش روی تیغ ، کمتر در معرض آلودگی قرار دارند. و همچنین تیغ‌های یکبار مصرف به علت قیمت مناسب‌تر سریع‌تر مورد تعویض قرار گرفته و همواره از تیزی و برندگی لازم برخوردار می‌باشد.

 

کشیدن تیغ خلاف جهت رویش موهای صورت اصلاحی تمیزتر را فراهم می‌کند اما دو اشکال هم دارد:

پوست شما بیشتر در معرض بریدگی قرار می‌گیرد.

احتمال بریدن و زخم شدن پوست شما به علت بریدن موهایی که هنوز از پوست بیرون نیامده را دارد.

پس از اتمام اصلاح تیغ را به خوبی شسته و از تمیز شدن آن از موها و کف مطمئن شده قاب محافظ را روی آن قرار دهید.

پس از اتمام اصلاح صورت خود را کامل با آب خنک بشویید.

پس از اصلاح از افترشیو استفاده کنید.

چون فرایند اصلاح باعث برداشته شدن لایه‌هایی از پوست می شود برای التیام، تسکین و مراقبت از پوست نیاز به استفاده از بالم بعد از اصلاح می باشد. بالم یا مرهم رقیق نوعی پماد موضعی است که برای استفاده روی پوست تهیه می‌شود. بالم نسبت به لوسیون، گرانروی یکسان یا کمتری دارد و برخلاف لوسیون، بر روی پوست مالیده می‌شود تا ایجاد اصطکاک کند.