خواص روغن بادام تلخ‏

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 خواص روغن بادام تلخ‏ 

روغن بادام را از انواع دانهٔ بادام تهیه می‌کنند. این روغن همان اولئات گلیسریل است که بوی ملایمی داشته و مزه آجیل می‌دهد. این روغن در الکل نامحلول است، اما در کلروفرم یا اتر کاملاً حل می‌شود. این روغن، جانشین خوبی برای روغن زیتون می‌باشد. از روغن بادام در تهیهٔ مارزیپان، نوقا، ماکارونی و همچنین انواع دسر استفاده می‌کنند. بادام، ۳۵ درصد ویتامین E دارد و میزان چربی‌های اشباع نشدهٔ آن بسیار بالاست. این نوع چربی قادر است میزان کلسترول LDL را کاهش دهد.

 

خواص روغن بادام تلخ‏

1) مالیدن روغن بادام تلخ پاک‌کننده آثار لکه در صورت , روغن بادام تلخ رافع چین‏ و چروک پوست صورت

 

2) افرادى که به درد کلیه‏‌ها مبتلا هستند در صورتى که علت درد وجود سنگ نباشد و مربوط به بافت خود کلیه باشد مى‏ توان مقدارى از روغن بادام تلخ را با مقدارى نشاسته و مقدارى نعناى خشک پودر کرده، مخلوط کنید  و بخورید. درد کلیه‏‌ها را ساکت خواهد کرد.

 

3) روغن بادام تلخ را با سرکه مخلوط نموده و بر پیشانى و اطراف سر بمالید. سردردهاى افراد سردمزاج را ساکت مى‌‏کند.

 

4) روغن بادام تلخ را در چشم بچکانید، قدرت بینایى را زیاد مى‏‌کند.

 

5) هر شب پوست سر را با روغن بادام تلخ ماساژ دهید. از طاسى سر جلوگیرى مى‌کند.

 

6) اگر روغن بادام تلخ به صورت خوراکى مصرف شود. براى دفع اخلاط چسبنده به دیواره دستگاه گوارش مفید است، روغن بادام تلخ تنگى‏ نفس و ورم شش را بهبود مى‏‌بخشد. 

  

7) پس از باز کردن گچ از محل شکستگى، اگر محل را با روغن بادام تلخ مالش و ماساژ دهند، زودتر به حالت اولیه بازمى‏‌گردد. گرفتگى عضلات را باز مى‏‌کند.

 

8) روغن بادام تلخ را نیمگرم نموده و در گوش بچکانید، بعد کمى پشم تمیز را گرم کنید و در گوش بگذارید و گوش را ببندید. اگر آب در گوش رفته باشد آن را خشک مى‌کند و براى تسکین درد گوش و رفع صداى داخل آن مفید است، اگر روزى یک بار تکرار شود جهت حفظ و سلامت گوش مفید است.

تذکردر مورد روغن بادام تلخ‏: خوردن روغن بادام تلخ‏ همچنین دخول آن در رحم زنان باردار باعث سقط جنین مى‏‌گردد. چون سمى است مصرف خوراک زیاد آن انسان را هلاک مىکند.

 

طبیعت روغن بادام تلخ‏:

کمى گرم مایل به رطوبت است.