نکاتی کاربردی درباره اکسیدان‌ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نکاتی کاربردی درباره اکسیدان‌ها  

اکسیدان به عنوان عضوی جدانشدنی از آرایش رنگ مو نقش مهمی در رنگ‌پذیری و حتی ترکیبات ایجاد شده

در رنگ‌ها دارد

زیرا اکسیدان

در واقع فعال‌کننده رنگ مو به شمار رفته و البته همه چیز به اینجا ختم نشده و می‌توان به جرات گفت که سلامتی موها هم در گرو انتخاب صحیح اکسیدان در هنگام رنگ نمودن است.

 

در این مقاله سعی نمودیم که نکات مهم در خصوص اکسیدان‌ها را مطرح نماییم که می‌تواند راهنمای خوبی برای افراد و یا آرایشگران مبتدی باشد که در مقوله رنگ نمودن موها دست اندرکار هستند زیرا این موارد نکات پایه‌ای در امر رنگ  و آرایش مو می‌باشد.

 

همان‌طور که می‌دانیم اکسیدان‌ها فعال‌کنندگان رنگ هستند و هرچه درصد آن‌ها بیشتر باشد میزان روشن‌کنندگی آن‌ها بیشتر می‌شود و هرچه درصد آن‌ها پایین‌تر باشد، میزان روشن‌کنندگی آن‌ها کمتر میشود.

تا جایی که ما از اکسیدان‌های ضعیف به عنوان اکسیدان‌های پوشاننده در ترکیب با رنگ‌ها استفاده می‌نماییم.

 

اکسیدان‌های رایج در بازار اکسیدان۳درصد یا شماره ۰٫۵ با حجم ۱۰ که برای ترکیب با رنگ‌های تیره (مثل مشکی – قهوه‌ای تیره) که نمی‌خواهند رنگ آن‌ها عوض شود یا بعد از مدتی روشن شود و همین‌طور برای ترکیب با رنگ روی موهای دکلره شده که می‌خواهیم دوام بیشتری داشته باشد و برای رنگساز مش‌ها که می‌خواهیم دوام داشته باشد و یا باعث تغییر رنگ زمینه موی مشتری نشود، می‌توانیم از اکسیدان ۳ درصد استفاده نماییم.

اکسیدان ۶ درصد یا اکسیدان ۱ با حجم ۲۰ برای پوشاندن تارهای سفید مو زمانی که مشتری نمی‌خواهد از رنگ‌های خیلی تیره استفاده نماید و می‌خواهد از رنگ‌های متوسط استفاده نماید مصرف می‌شود و همین‌طور برای دکلره کردن موهای ضعیف و موهایی که قبلا دکلره شده ولی در پایه‌های ۶ یا ۷ قبلا رنگ شده‌اند روی آن‌ها می‌توان با اکسیدان ۶ درصد مش یا هایلایت نمود.

اکسیدان ۹ درصد یا اکسیدان ۲ با حجم ۳۰ برای روشن کردن مو با رنگ و یا دکلره می‌باشد و همین‌طور برای شامپو شیمیایی نیز مناسب است.

پیشنهاد من به آرایشگران محترم این است که در دکلره نمودن و مش کردن همیشه از اکسیدان ۹ درصد استفاده نمایند تا همیشه موهای سالمی بتوانند داشته باشند. اکثر خانم‌های آرایشگر به دنبال سرعت بیشتر در دکلره و مش هستند. 

و به دلیل سرعت از اکسیدان ۱۲درصد در دکلره و مش هایشان استفاده می نمایند که همین موضوع سبب آسیب دیدگی و خشکی موهای دکلره شده می گردد. چون آب مو کاملا از بین می‌رود و اگر همان روز هم خرد نشود با چند بار شستشو آرام آرام خرد می‌شود و می‌ریزد و عواقب بدتر آن این است که شما مشتری خود را ازدست می‌دهید و همین برایتان تبلیغ منفی خواهد بود.

توصیه من به شما این است که اگر از اکسیدان ۹ درصد در دکلره  مش‌هایتان استفاده نمایید ممکن است که کمی کار طولانی شود و زمان بیشتری ببرد اما نتیجه کار بسیار رضایتبخش و بدون آسیب‌دیدگی خواهد بود.

و در آخر اکسیدان ۱۲ درصد و یا اکسیدان ۳ که ۴۰ حجمی می‌باشد را می‌توان در رنگ‌های دو مرحله‌ای و روشن کردن مو بدون دکلره و همین‌طور در ترکیب با رنگ‌های کندتراست و یا هایلایت با رنگ و همین‌طور دکوپاژ موهای تیره استفاده نمود.

نکته قابل ذکر اینکه بعضی از آرایشگران عزیز با رقیق کردن اکسیدان با آب میخواهند مثلا ۹درصد را تبدیل به ۶درصد نمایند در صورتی که این کار رنگ را هم رقیق می‌کند و میزان پوشش‌دهی هم ضعیف می‌شود.

در ضمن باید یادآوری نمایم که اکسیدان را به اندازه و مناسب مصرف نمایید و دقت نمایید هر رنگی که مصرف می‌کنید در دستورالعمل آن مشخص شده که میزان اکسیدان این رنگ مثلا ۱ به ۱ است یا ۱ به 1.5

 

منبع : 

 http://www.banooyesabz.com/