بیاموزیم چگونه در منزل نرم‌کننده چرم تهیه کنیم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 بیاموزیم چگونه در منزل نرم‌کننده چرم تهیه کنیم؟

مواد خام مورد استفاده در صنعت چرم، محصولات فرعی صنعت گوشت هستند؛ در حالی‌که گوشت ارزش بیش‌تری از پوست دارد. مواد خامی که در صنعت خز به‌کار گرفته می‌شوند، ارزش بیش‌تری از گوشت دارند و به همین خاطر گوشت به عنوان یک محصول جانبی تلقی می‌شود. تاکسیدرمی اجازهٔ استفاده از پوست حیوانات را به انسان می‌دهد، البته مهم‌تر از پوست‌شان، سر و بخشی از پشت آن‌هاست. پوست‌ها و پوست‌های خام در ساخت چسب و ژلاتین هم کاربرد دارند.

 

نرم‌کننده چرم به منظور پاک کردن چرک و کثیفی از رویه چرم (کفش های چرمی) مناسب می باشد. این ماده کمک می کند تا چربی و انعطاف مناسب به چرم بازگردانده شود و وضعیتی مناسب و شیک داشته باشد. هرچند که امکان تهیه کننده این ماده از برخی از فروشگاه‌های معتبر وجود دارد، اما به راحتی قادر به تهیه کردن آن با برخی اقلام ارزان قیمت و ساده در خانه می‌باشید. 

 

روش اول: تهیه یک نرم‌کننده‌ ساده

 

1) مواد مورد نیاز برای این کار را آماده کنید. به منظور تهیه یک نرم‌کننده که نرمی و رطوبت لازم را به رویه کفش بازگرداند، شما به موارد زیر نیاز دارید:

یک و نیم فنجان آب

یک چهارم فنجان روغن قلم پا گاو(قلم گاو را در آب جوشانده، پس از اینکه کاملا پخته شد، آن را صاف کرده و روغن را استفاده می‌کنید.)

سه چهارم فنجان صابون آیوری(Ivory Soap) ، برخی این نوع صابون را به نام صابون عاج فیل می شناسند که صابونی سفید رنگ است.

  نیم فنجان پارافین یا موم رنده شده

 

2) آب را بجوش می‌آورید. سه و نیم فنجان آب را در داخل یک ظرف می‌ریزید و با استفاده از حرارت بالا آن را به جوش می‌آورید. زمانی که به نقطه جوش رسید، حرارت کم کرده و در حد متوسط نگاه می دارید.

 

3) صابون عاج فیل و موم یا پارافین رنده شده را به این آب اضافه می‌کنید. صابون عاج فیل رنده شده را به این آب در حال جوش اضافه می‌کنید و هم می‌زنید و  اجازه می‌دهید تا بطور کامل ذوب شود. سپس پارافین یا موم رنده شده را به این محلول اضافه می‌کنید و همچنان آن قدر هم می‌زنید تا آن هم در این آب ذوب شود.

 

4) آن را از روی حرارت برداشته و روغن را به آن اضافه می‌کنید. ظرف را از روی حرارت بر می‌دارید و روغن قلم گاو را که پیش از این تهیه کرده بودید به آن اضافه می‌کنید. همچنان این مخلوط را آن قدر هم می زنید تا به طور کامل مخلوطی یک دست داشته باشید و رفته‌رفته سفت شود.

 

5) مواد تهیه شده را در یک ظرف دیگر خالی می‌کنید. نرم‌کننده تهیه شده که اکنون قدری سفت شده است را به منظور نگهداری در یک ظرف دیگر خالی می‌کنید. پیش از استفاده از این صابون باید اجازه دهید تا به طور کامل سفت و سخت شود.

 

6) از نرم‌کننده تهیه شده استفاده می‌کنید. به منظور استفاده از آن بر روی کفش پیشنهاد می‌کنم این مطلب را مطالعه کنید.

 

روش دوم: تهیه نرم‌کننده چرم بر پایه چربی

 

1) مواد لازم برای این کار را آماده کنید. به منظور تهیه نرم‌کننده‌ای ساده و سنتی که به‌طور کامل و موثر چرم را تمیز و انعطاف‌پذیر کند، شما نیاز به ماده اصلی دارید. یک قالب گلیسیرین و مقداری سرشیر یا شیر خوراکی. همچنین به ظرفی مقاوم و غیرقابل نفوذ در برابر هوا برای حفظ و نگهداری محصول نهایی می‌باشید.

 

2) گلیسیرین را ذوب کنید. قالب گلیسیرین را خرد کرده در داخل ظرفی قرار دهید که قابل استفاده و قرار داده شدن در مایکروویو باشد. با حرارت متوسط به مدت 30 ثانیه به آن حرارت دهید و سپس آن را از مایکروویو خارج کرده و هم بزنید. این کار را در بازه‌های زمانی 30 ثانیه‌ای آن‌قدر تکرار کنید تا در نهایت گلیسیرن به‌طور کامل ذوب شود.

 

 

3) شیر یا سرشیر را به آن اضافه کنید. شیر یا سرشیر را به گلیسیرین ذوب شده اضافه کنید و آن‌قدر آن را هم بزنید تا بطور کامل مخلوط شود. تقریبا به یک چهارم فنجان شیر یا سرشیر برای هر دو فنجان گلیسیرین ذوب شده نیاز دارید.

 

4) مخلوط آماده شده را به داخل یک ظرف غیرقابل نفوذ در برابر هوا بریزید. مخلوط تهیه شده از گلیسیرین و شیر یا سرشیر را در اخل یک ظرف مخصوص برای نگهداری انتقال دهید تا سرد شود و به اصطلاح قبل از مصرف خودش را بگیرد. گلیسیرین استفاده شده مانع از فساد شیر یا سرشیر مورد استفاده می شود.

 

روش سوم: تهیه نرم‌کننده معطر چرم

 

1) مواد مورد نیاز برای این کار تهیه کنید. برای تهیه یک نرم‌کننده معطر و متبوع که برای تمیز و نرم کردن رویه اقلام چرمی یا چکمه‌های شما مورد استفاده قرار بگیرد، به موارد زیر نیاز دارید:

 

 یک قالب صابون گلیسیرین

 یک چهارم فنجان پاک‌کننده چرم (ترجیحا پاک‌کننده‌های شیمیایی)

 چند قطره اسطو خودوس یا اسانس اکالیپتوس

2) گلیسیرین را ذوب کنید. قالب گلیسیرین را  به چند قسمت خرد کنید و در داخل یک ظرف قابل استفاده در مایکروویو قرار دهید. به مدت 30 ثانیه به آن در داخل مایکروویو حرارت دهید و سپس آن را خارج کنید و مخلوط کنید. این کار را برای چندین بار با بازه‌های زمانی 30 ثانیه تکرار کنید تا گلیسیرین به طور کامل ذوب شود.

3) پاک‌کننده چرم را اضافه کنید. یک چهارم فنجان پاک‌کننده چرم را به گلیسیرین ذوب شده اضافه کنید و آن را به طور کامل مخلوط کنید.

4) اسانس مورد نظر خودتان (اکالیپتوس یا اسطو خودوس) را اضافه کنید. سه یا چهار قطره از اسانس انتخابی خودتان را مخلوط نرم‌کننده خودتان اضافه کنید و خوب آن را هم بزنید تا با هم مخلوط شوند.

 

اکالیپتوس یا اسطوخودوس گزینه‌های مرسوم و در دسترس برای این کار هستند، اما در صورت تمایل می‌توانید از موارد دیگر از قبیل ترنج، اسانس ساقه لیمو یا مریم گلی یا هر اسانس بودار و متبوع دیگری هم استفاده کنید.

 

5) مخلوط تهیه شده را در یک ظرف غیرقابل نفوذ و مقاوم نسبت به هوا قرار دهید. مخلوط معطر و خوشبو تولید شده را برای نگهداری به داخل یک ظرف غیرقابل نفوذ و مقاوم نسبت به هوا قرار دهید. پیش استفاده صبر کنید تا این مخلوط خنک شده و به اصطلاح خودش را بگیرد.

 

چند نکته تکمیلی:

 

تمام موادی که در بالا برای استفاده به آن‌ها اشاره شد از اغلب فروشگاه‌های سطح شهر قابل تهیه می باشند.

برای استفاده از این نرم‌کننده چرم می‌توانید مقدار اندکی از آن را بر روی یک پارچه نرم و خشک قرار دهید و به آهستگی آن را بر روی سطح چرم بکشید. به منظور پاک کردن مقدار اضافی و جذب نشده آن هم می‌توانید از یک پارچه نرم و خشک دیگر استفاده کنید.

 

هشدار:

 

روغن قلم پا گاو که در بالا به آن اشاره شد ممکن است موجب تیره شدن برخی از انواع چرم‌ها شود، پس از قبل از استفاده از نرم‌کننده‌ای که این روغن یکی از مواد اصلی تشکیل‌دهنده آن است، به این نکته توجه داشته و ابتدا آن را در قسمتی از چرم که کمتر دیده می‌شود مورد استفاده قرار دهید.