راه های ساده برای افزایش انگیزه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

راه های ساده برای افزایش انگیزه

۱. زیاد جنب و جوش داشته باشید!

سعی کنید با تحرک داشتن انگیزه تان را زیاد کنید تا بدنتان هورمون های شادی آور ترشح کند. لازم نیست به باشگاه های  گران بروید. در اطراف محل زندگی تان بدوید و ورزش های ساده در خانه انجام دهید تا تحول را در انگیزه خود ببینید.

 

 2. همواره به خودتان یادآوری کنید که دلیل انجام کارتان چیست؟

همیشه اهدافتان را به خود یادآوری کنید. برای بعضی افراد، تهدید مانند “اگر شما این کار را انجام ندهید، در آینده شکست می خورید” می تواند موثر باشد. برای بعضی دیگر، چیزهای مثبت مانند “این کار را انجام دهید تا انسان های دیگر زندگی بهتری به خاطر شما داشته باشند” می تواند کارساز باشد.

 

3.به خود بی انگیزه تان روزی یک پیام ارسال کنید.

هنگامی که با انگیزه هستید، برنامه ریزی کنید, مرتب به خودتان پیام ارسال کنید. این پیام می تواند یک عکس نوشته و یا یک پیام متنی باشد. شما حتی می توانید یک دفتر مجزا برای این کار داشته باشید. پیام ها را همچون جملات تاکیدی بخوانید و تکرار کنید.

 

4. روی قدم هایی که برای پیشرفت برمی دارید تمرکز کنید.

گاهی اوقات دیدن آنچه که پیش روی شماست کسل  کننده به نظر می رسد. به جای نگاه به سختی پیش رو، نگاهی به عقب بیندازید و راهی را که طی کرده اید را ببینید و بگذارید کارها جریان پیدا کند.

 

5. متعهد و مسئولیت پذیر باشید.

هدفتان را واضح و دقیق روی کاغذ بنویسید و آنرا روی دیوار،صفحه گوشی،مانیتور و... بچسبانید و هر وقت که آنرا می بینید خود را در قبال آن مسول بدانید.

 

6. . کارهای بزرگ را به کارهای کوچک تقسیم کنید.

در صورتیکه به کارهای بزرگ و به ظاهر غیر ممکن فکر می کنید براحتی تمام انگیزه خود را از بین می برید. به جای غرق شدن در این افکار، شروع کنید وظایف خود را به کارهای کوچک تر تقسیم کنید. اینطوری با یک به یک انجام دادن کارها بدون شکست احساس موفقیت بیشتری می کنید.

 

 7. زمانی را که بهترین بهره وری را دارید بیابید و از آن نهایت استفاده را کنید.

در بعضی مقالات توصیه می شود که زود بیدار شوید-اما شاید شما در واقع در شب بازده داشته باشید و بهتر کار کنید. به جای منطبق شدن با قوانین رایج، به بهره وری فکر کنید و انگیزه تان را افزایش دهید و روی زمانی از روز که بهتر کار می کنید سرمایه گذاری کنید .

 

8.مانند یک برنده رفتار کنید. 

بیوگرافی قهرمانان را بخوانید و رفتار و عادات آنان را سرمشق خود قرار دهید و به سخنان آنان گوش کنید. دقت کنید که در کار و تلاش آنان چه ویژگی خاصی وجود داشته که سبب موفقیت‌شان شده است. به این نکته هم توجه داشته باشید که شرایط و امکانات آنان با شما متفاوت بوده است،پس سعی کنید بیشتر از آنان الهام بگیرید تا تقلید کنید.

 

9. از شکست نترسید.

 متضاد موفقیت عادی بودن است به جای ترس از شکست از عادی بودن بترسید.شکست بخشی است پیروزی است . بنابراین از شکست‌هایتان تجربه کسب کنید و از خود بپرسید این بار، این شکست چه درسی به من می‌دهد؟

 

10.باخورد عملکرد خود را بسنجید.

 داشتن اطلاعات لازم از باخورد مسیری که طی می کنید، امری ضروری است،در غیر اینصورت ممکن است دچار یاس و ناامیدی شوید یا بالعکس بیش از حد امیدوار شوید. پس محفوظات ذهنی خود را ارزیابی کنید. نکات منفی را حذف کرده و با توجه به بینش خود، از اطلاعات مفید و مثبت برای دستیابی به هدف‌تان استفاده کنید.