6 دستورالعمل آرامش همیشگی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

راه های رسیدن به آرایش

ورزش کردن 

ورزش موجب  تقويت جسم و ذهن‌تان می شود و راحت تر میتوانید با شرایط مختلف سازگلر شوید. ورزش منظم موجب مي‌شود شما احساس خوب و مفید بودن کنید و مي‌توانيد مسائل جزئي خود را كوچك شمرده و با ذهن بازتری شرايط كلي را درك كنيد.ورزش موجب بازسازی  رشته‌هاي عصبي مغز و حتي باهوش‌تر شدن شما مي‌شود. با این وجود ، بسياري از افراد در پيش گرفتن يك برنامه ورزشي منظم دچار مشكل هستند و به عذر و بهانه‌هايي متوسل مي‌شوند.اين دسته از افرد با آوردن عذر و بهانه‌هاي مختلف در مقابل اين روش سالم كاهش استرس مقاومت مي‌كنند زيرا مهمترین لازمه این کار آن است که ابتدا خود را دوست داشته باشیم و از خود مراقبت كنيم. لازم است خانمها از فواید ورزش کردن آگاه بوده و برای به تاخیر انداختن آن بهانه نتراشند.

 

تغذيه سالم 

تغذيه فردي دارای استرس اهميت فراواني دارد. سبزيجات، انواع نان‌ها، خشكبار و تخم‌مرغ مواردي از تغذيه سالم در زمان استرس است.اين مواد با ويتامين‌هايي كه دارد موجب ترمیم ‌ سيستم ايمني آسيب‌ديده ناشي از استرس شده و سلسله اعصاب را تقويت می کند. البته به یاد داشته باشید  که چاق‌كننده و پرچربي نباشد.به علاوه اگر شما جزو افرادي هستيد كه به خوردن علاقه دارند بهتر است يك برنامه غذايي صحيح براي خود داشته باشید . سایر مواردی که موجب کنترل استرس می باشد شامل سبزيجات برگ پهن، مركبات، جو، ماهي، كاهو، انواع نان‌ها و مخمر آبجو که در کاهش استرس نقش مهمی دارند را فراموش می شود .

 

پرورش حس شوخ‌ طبعي 

شوخ‌طبعي يك روش شگفت انگیز و بسيار موثر در كاهش استرس و جدا شدن از تجربه‌هاي ناخوشايند است. وقتي شوخ‌طبعي موجب لذت بردن شما از شرایط می شود، ديگر نيازي نيست‌ الزاما اتفاقي بيفتد تا شما خوشحال شويد.شما مي‌توانيد با داشتن احساس خوشحالي و طنزي كه در درونتان است بدون هيچ علت خاصي احساس خوشحالي كنيد.با استفاده از حس شوخ‌طبعي مي‌توانيد از بسياري از مکالمات بي‌حاصل و بحث های تكراري جلوگيري كنيد و در بسياري از مواقع نيز تعادل احساسي عاطفي خود را بخصوص‌ هنگام از كوره در رفتن‌ دوباره پيدا كنيد.

 

ظاهر همیشه خوب

وقتی كه شما مراقب ظاهرتان باشید ، احساس اعتماد به نفس شما افزایش پیدا می کند.با افزایش اعتماد به نفس شما دیگر به استرس فکر نمی کنید. سبك خاص لباس پوشيدن شما نشان‌دهنده اين است كه شما چه كسي هستيد. به عنوان مثال لباس مشكي نشاندهنده  سادگي ، دور از ريخت و پاش و بي‌نظمي و تا حدودي هم مرموز و بالعكس رنگ‌هاي روشن نشاندهنده رهایی، شادابی و صبوری است.پس سعي كنيد ‌ ظاهر متناسبي داشته و آراسته باشيد چرا كه افراد در اولين برخورد از ظاهرتان خصوصيات شخصيتي شما را مورد قضاوت قرار مي‌دهند.

 

مراقبت از خود

وقتی شما مراقب خود هستید در واقع از صدمات جسمی و ذهنی در امان می مانید،خیلی از صدمات که به ظاهر شبیه فایده است اما در دراز مدت شما را از پای در می آورد،سعی کنید مواردی که با جسم و ذهن شما در ارتباط است را از یک صافی رد کنید.تا با آرامش بیشتری بتوانید زندگی کنید و از آن لذت ببرید.  

 

توجه به خود

بسياري از افراد مراقبت از ديگران و توجه به آنها قسمت  مهمي از زندگي روزانه‌شان به حساب مي‌آيد. مراقبت كردن از عزيزان و كمك به ديگران براي خيلي‌ها امري بسیار مطلوب است و به ما احساس انسان بودن مي‌دهد، اما اگر به خودتان توجه نداشته باشيد اين نوعدوستي به شما لطمه مي‌زند.سعي كنيد مسووليت‌هايي را كه شما را ناراحت مي‌كند، نپذيريد. به جاي آن تلاش كنيد مراقب خودتان باشيد چرا كه شما تنها كسي هستيد كه مي‌توانيد ‌ از خودتان مراقبت كنيد و كسي بيش از شما متوجه و مراقب سلامت‌ شما نيست. هر چه بيشتر از خودتان مراقبت كنيد، بيشتر مي‌توانيد مراقب ديگران باشيد.