صابون زیبایی وحمام

صابون زیبایی و حمام

 

موارد مصرف: شست و شوی پوست و بهداشت فردی و پیشگیری از بیماری‌ها. كاهش بوي بد. حذف لكه ها از قابلمه و تابه. دور كردن شته و كك. بوگير درون اتومبيل. روان كردن زيپ هاي فلزي. روغن كاري ميخ ها و پيچ ها

مزایا: در صورتی که شما پوستی خشک دارید، به این معنی است که روی پوست‌تان به اندازه کافی سبوم (چربی طبیعی پوست) وجود ندارد. بهترین و سازگار‌ترین صابون برای شما، صابون‌های ملایم و آب‌رسان است. این ‌گونه افراد هرگز نباید از صابون‌های سخت که حاوی مقدار زیادی مواد معدنی و شیمیایی هستند، استفاده کنند.

افرادی که پوست چرب دارند، یعنی پوست‌شان بیش از حد سبوم تولید می‌کند و مستعد بروز آکنه (جوش) است، می‌توانند از یک صابون آنتی‌باکتریال (ضدباکتری) استفاده کنند. صابون‌های دارویی ضد آکنه نیز برای افرادی که پوستشان مستعد آکنه است، مفید است، البته به طور کلی بیش از دو بار شستشو در روز توصیه نمی‌شود.

امروزه استفاده از شوینده‌های غیرصابونی به دلیل ایجاد خشکی کمتر در پوست، رواج بیشتری یافته است. در صورتی که پوستی معمولی دارید، می‌توانید از صابون‌های صنعتی استفاده کنید. استفاده از صابون‌های مخصوص پوست‌های خشک یا چرب برای شما مناسب نیست.

صابون‌هایی که حاوی ذرات ریزی هستند، ممکن است باعث آسیب و خراش پوست شوند. صابون‌‌های دارای PH بسیار بالا یا بسیار پایین و صابون‌های تجاری بدون مجوز ساخت، برای شستشوی صورت مناسب نیستند. استفاده از صابون‌های عطری به دلیل خاصیت تحریک‌کنندگی پوست، مخصوصا در افرادی که پوست حساس دارند، مناسب نیست.