قهوه ورتو

 پاکنهادان نماینده فروش انواع  قهوه ورتو ، هات چاکلت ورتو و کاپوچینو ورتو با بالاترین کیفیت میباشد.

تاریخچه قهوه :

همه ی ما شکلات داغ را به عنوان یک نوشیدنی گرم و غنی در یک شب سرد می شناسیم. اما آیا تا به حال در مورد منشاء این نوشیدنی خوشمزه فکر کرده اید؟ تاریخچه ی این نوشیدنی به سال ها قبل برمی گردد که البته در طول این سال ها تغییره کرده و به نوع امروزی آن تبدیل شده است.
هات چاکلت از مکزیک شروع شد
در اوایل سال قبل از میلاد، مایان ها شکلات های ساخته شده از دانه های کاکائو را با مخلوط آب، آرد ذرت و فلفل تند می نوشیدند. این نسخه ای بسیار متفاوت از شکلات داغی است که امروز می شناسیم. اگرچه شکلات در اختیار همه اغشار جامعه بود ولی ثروتمندان آن را می نوشیدند.
سپس به اروپا راه یافت
در اوایل صده ی 1500، کاوشگری به نام کورتز دانه های کاکائو و ابزار نوشیدنی شکلات را به اروپا آورد. این نوشیدنی با اینکه هنوز همان مزه ی تلخ و سرد را داشت محبوبیت زیادی پیدا کرد. پس از معرفی آن در اسپانیه تبدیل به یک نوشیدنی گرم، شیرین و بدون فلفل شد.
بعد از اینکه این نوشیدنی به انگلستان رسید، خانه های شکلات(شبیه به کافی شاپ های امروزی)، محبوبیت پیدا کردند و حتی با اینکه شکلات بسیار گران بود، باز هم بسیار مرسوم بود. پس از آن انگلیسی ها شروع به اضافه کردن شیر به نوشیدنی خود کردند.
شکلات داغ امروز
تا قرن نوزدهم شکلا داغ به عنوام درمانی برای معده و کبد و همچنین یک نوشیدنی خاص، مورد استفاده قرار می گرفت. امروز هات چاکلت، ترکیبی از پودر شکلات و آب گرم است.

1
10
2
3
4
5
6
7
8
9

مشاهده وبسایت قهوه ورتو